Ubytování CSA Obrázek0
Ubytování CSA Obrázek1
Ubytování CSA Obrázek2
Ubytování CSA Obrázek3
Ubytování CSA Obrázek4
Ubytování CSA Obrázek5
Ubytování CSA Obrázek6
Ubytování CSA Obrázek7
Ubytování CSA Obrázek8
Ubytování CSA Obrázek9
Ubytování CSA Obrázek10
Ubytování CSA Obrázek11

Z Alp k Jadranu

Rakousko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely (5 nocí ve Slovinsku).

Vybavení
V hotelu bar, restaurace a recepce.

Pokoje
Všechny dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou, WC a často s balkonem.

Strava
Rozšířené kontinentální snídaně.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (5 nocí), stravování: snídaně (5), turistický program (viz níže), služby polsky mluvícího průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, pobytovou taxu (cca 12 EUR/os.) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 180 EUR/os. Pro zájemce (za poplatek placený průvodci): oběd na hoře Vogel (cca 20 EUR/os.) a večeře v Lublani (cca 26 EUR/os.) - nápoje za příplatek.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Od Alp do Adriatyku
Kód zájezdu: CSA

Program

Bled - jediný slovinský ostrov • Kranjska Gora - slovinské Zakopané • slavný skokanský můstek v Planici • Škofja Loka • Lublaň - hlavní město Slovinska • Škocjanské jeskyně • Piran • Lipica • Pleterje • Celje • Ptuj • Maribor • čas na odpočinek u Jadranu • Graz • noční Vídeň 

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu jižní Evropa (pro pohodlné). Přejezd do Slovinska přes Česko a Rakousko. Ubytování v hotelu v okolí města Kranj nebo Kranjska Gora ve Slovinsku, přenocování.

Den 2
Po snídani a vystěhování začneme naše dobrodružství se Slovinskem přejezdem do Kranjska Gora (slovinské Zakopané) a Planice, kde končí sezóna skoků na lyžích na nejslavnějším slovinském skokanském můstku Letalnica. Volný čas u objektu. Následně přejedeme ve směru Triglavského národního parku - chvíle odpočinku v nádherné scenérii Bohinjského jezera, na jehož hladině se malebně odrážejí alpské vrcholy. U jezera strávíme cca 2 hodiny, zájemci si mohou zaplavat. Následně vyjedeme lanovkou na horu Vogel (1535 m n.m.). Na vrcholu je možnost obědvat (za příplatek cca 20 EUR/os.). Následně přejedeme do Bledu, ze kterého vyplujeme na jediný ostrov ve Slovinsku - Bled, malebně ležící na úpatí Julských Alp. Zde uvidíme Bledský hrad postavený na strmé, přes 100 metrů vysoké skále. Přejezd do hotelu v okolí Lublaně. Přenocování.
 
Den 3
Snídaně, přejezd do městečka Škofja Loka - jednoho z nejlépe a nejkrásněji zachovaných středověkých měst ve Slovinsku. Uvidíme mimo jiné: sýpku, starou radnici ze 16. století, barokní kapucínský kostel. Následně se vydáme směrem k pobřeží Jaderského moře. Dalším bodem programu bude slovinské letovisko Piran. Piran je perlou benátské architektury, malebně umístěné na okraji istrijského poloostrova. Procházka starým městem (náměstí Tartini), uvidíme mimo jiné: radnici, kostel sv. Jiří a sv. Petra. Volný čas na koupání v Jaderském moři (v jednom z letovisek). Přejezd do hotelu, přenocování.

Den 4
Snídaně. Přejezd ve směru oblasti slovinského krasu, kde navštívíme město Lipica známé díky chovu slavných Lipicánů - návštěva hřebčína. Následně se vydáme ve směru Škocjanských jeskyní, které jsou na seznamu UNESCO (návštěva jeskyní). Večer strávíme v hlavním městě země - Lublani. Uvidíme mimo jiné: Prešerenovo náměstí, kostel Zvěstování, Trojitý most (Tromostovje), Plečnikovu kolonádu, katedrálu sv. Mikuláše zvanou Lublaňskou katedrálou, radnici, most, dojdeme také k Lublaňskému hradu, který se tyčí nad městem. Volný čas ve městě. Tento den lze využít večeři v jedné ze stylových restaurací starého města (cena cca 26 EUR/os.). Přejezd do hotelu, přenocování.
 
Den 5
Snídaně. Přejezd do kartuziánského kláštera v Pleterje. Tato oblast je známá díky ovocným sadům, kde v lahvích rostou hrušky, které jsou později pozoruhodným doplňkem hruškového likéru prodávaného v klášteře. Následně přejezd do Celje s téměř nezměněným historickým centrem. Návštěva regionálního muzea umístěného v renesančním paláci (na stěnách jsou nádherné fresky). Za pozornost stojí klenba s iluzionistickým obrazem z roku 1603. Přejezd do Mariboru. V suterénu městského hradu se nachází největší vinný sklep v Evropě (7 milionů litrů vína). Procházka starým městem: morový sloup, čtvrť Lent s krásnými činžovními domy, spoustou obchodů a kaváren na promenádě u řeky. Chvíle volného času ve městě a večer rafting na dřevěných raftech po řece Drávě s občerstvením a dechovkou (v případě špatného počasí se zábava přesouvá do místní restaurace). Ubytování v hotelu, přenocování.
 
Den 6
Snídaně. Přejezd do města Ptuj - úzké středověké uličky zachovalého starého města s městskou věží, před kterou stojí Orfeův památník a dominikánský klášter s rokokovou fasádou a gotickým křížovými chodbami. Na kopci nad městem se tyčí nádherný hrad (návštěva hradu a muzea). Přejezd do Rakouska. Návštěva Grazu, druhého největšího města Rakouska (seznam UNESCO). Procházka úzkými okouzlujícími uličkami obklopenými historickými činžovními domy. Uvidíme mimo jiné: místní katedrálu s přilehlým mauzoleem císaře Fridricha II., stejně jako umělý ostrov uprostřed řeky Mur s kavárnou a malým amfiteátrem. Následně vyjedeme moderním výtahem na bývalý hradní vrch, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolí. Na zpáteční cestě noční prohlídka Vídně. Přejezd vyhlídkovými ulicemi Vídně, vídeňským Ringem - nejznámější ulicí starého města. Procházka starým městem, uvidíme mimo jiné: Hofburg, katedrálu sv. Štěpána. Odjezd do Polska.
 
Den 7
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2100 km - počítáno od polské hranice). 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč