Club Bentota Obrázek0
Club Bentota Obrázek1
Club Bentota Obrázek2
Club Bentota Obrázek3
Club Bentota Obrázek4
Club Bentota Obrázek5
Club Bentota Obrázek6
Club Bentota Obrázek7
Club Bentota Obrázek8
Club Bentota Obrázek9
Club Bentota Obrázek10
Club Bentota Obrázek11

Zábava na Srí Lance

Srí Lanka - Bentota
Poznávací
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou, letištní taxy, ubytování v hotelech odpovídajících standardu **/*** dle hodnocení organizátora během poznávací části (7 nocí) a v hotelech odpovídajících standardu 4* dle hodnocení organizátora (2 noci), transfery klimatizovaným autokarem, stravování během poznávací části: snídaně a večeře, stravování během pobytové části: All Inclusive, služby polského průvodce-delegáta a místních anglicky hovořících průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky (včetně nákladů za účast v programu cca 295 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, srílanské vízum a fakultativní výlety.
Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 50 USD/os.), let balónem (cca 245 USD/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Harce na Lance 
Kód zájezdu: SLH 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 01.09.2022 a mohou být změněny.

Program

Objevování Pollonaruwy na kolech • trekking na čajové plantáži • Lipton’s seat - lavička sira Liptona • buddhistické centrum uctívání Mihintale • Chrám Buddhova zubu v Kandy • rafting po řece Kelani • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulle • pro zájemce let balónem nad Sigiriyou

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Kolomba pravidelnou linkou (s přestupem).

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení. Následně se vydáme na krátkou prohlídku Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, hinduistickou svatyni, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Přejezd do hotelu v okolí Kolomba, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawale, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. První z těchto chrámů byl založen již v 1. století př. n. l. Pro zájemce odpolední léčebně-relaxační ajurvédská masáž (za poplatek cca 50 USD). Přenocování v hotelu v Sigiriye, večeře. (Trasa cca 230 km)

Den 4
Pro zájemce ranní let balónem nad malebnou oblastí Sygiriyia (za poplatek cca 245 USD). Po snídani se vydáme do skalní pevnosti Sigiriya. Pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Následně navštívíme Mihintale, které se nachází na legendárním kopci. Je to místo setkání mnicha Mahindy a krále Devanampiyatissa, díky čemuž buddhismus zakořenil na Srí Lance a Mihintale se stalo jeho kolébkou. Krásná lokalita nabízí nádherné pohledy. Přejezd do hotelu v Polonnaruwa, večeře. (Trasa cca 170 km)

Den 5
Po snídani navštívíme město Polonnaruwa, které poznáme ze sedla kola (cca 3hod. jízda). Během společného přejezdu si prohlédneme bývalé hlavní město srílanského království. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně ochutnáme místní pokrmy během oběda v podobě pikniku (v ceně). Přejezd do Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Buddhova zubu. Prohlídka chrámu během večerního rituálu zvaného púdžá, jenž doprovázejí tradiční bubeníci a během něhož jsou obětovány květiny. Ubytování, večeře v hotelu v Kandy. (Trasa cca 180 km)

Den 6
Po snídani přejezd do vesnice Kithugalla, odkud se vydáme na vzrušující rafting po řece Kelani (cca 1 hod., stupeň obtížnosti není vysoký). Během této nezapomenutelné plavby budeme mít příležitost obdivovat tropickou flóru porůstající břehy - právě tato scenérie sloužila jako pozadí pro film „Most přes řeku Kwai“. Další atrakcí tento den bude přejezd horskou trasou srílanským místním vlakem s nepřekonatelným výhledem. Přenocování v hotelu v okolí Bandarawela/Haputale, večeře. (Trasa cca 180 km)
 
Den 7
Po časné snídani přejezd minibusy ke známému místu zvanému Lipton’s seat. Je to magické místo, kde Sir Thomas Lipton, tvůrce značky čaje známého po celém světě, během svých návštěv na Srí Lance rád poseděl a kochal se výhledem na čajové zahrady. Z tohoto místa se rozprostírá nádherný výhled na okolní hory a pole, kterým se budeme kochat u šálku čaje. Následně přejedeme na začátek trekkingové stezky. Trekking bude trvat cca 2 hodiny. Během cesty se zastavíme a osobně nasbíráme čaj pod bedlivým dohledem místních sběračů. Během trekkingu uprostřed malebných čajových polí navštívíme vesnici sběračů a v ní hinduistický chrám, stejně jako místní továrnu na výrobu čaje, kde bude příležitost k ochutnávce a nákupu čerstvě vyrobeného čaje. Na závěr oběd pod širým nebem (v ceně). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 8 
Po snídani přejezd do vesnice Ella známé díky krásné lokalitě. Je skvělou základnou pro četné výpravy, především na Malou Adamovu horu. Tento vrchol dobudeme společně (cca 1,5 hod. trasa). Během trekkingu dojdeme k vyhlídkovému místu Ella Gap, kde si uděláme přestávku na fotografování. Pro zájemce možnost výstupu na sousední vrchol (cca 40 min.). Odtud je také nejblíže ke slavnému mostu Nine Arches Bridge - mostu Devíti luků - známému také jako most v nebi. Budeme jej obdivovat z vyhlídkového místa a zájemci budou moci sejít dolů a projít se po něm. Přejezd k neobvykle malebnému vodopádu Ravana, se kterým je spojena zajímavá legenda o únosu princezny Sity. Následně se vydáme do Národního parku Udawalawe zahrnujícího oblast rozlehlých travnatých rovin nad řekou Walawe. Jeho hlavní atrakcí jsou sloni, ale lze se zde setkat také s krokodýly, šakaly obecnými, hulmany, buvoly, ovíječi skvrnitými a mnoha druhy ptáků. Večeře a přenocování v hotelu v Hambantotě. (Trasa cca 180 km)

Den 9
Po snídani přejezd na západní pobřeží ostrova. Cestou navštívíme holandskou pevnost v Galle, zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pevnost i stará část Galle si zachovaly jedinečný koloniální šarm, jenž kontrastuje s moderní rušnou částí města, typickou pro jižní Asii. Cestou zastavíme u slavných srílanských rybářů, kteří sedí na kůlech vyčnívajících ze dna oceánu a loví ryby. Z Galle transfer do hotelu, kde strávíme čas odpočíváním, opalováním a koupáním, až do návratu do Polska.
 
Den 10 - 11  
Pobyt ve vybraném hotelu na západním pobřeží Srí Lanky. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety. Večerní odlet do Polska s přestupem.

Den 12
Přílet do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Tento zájezd má charakter expedice. Budeme jezdit a procházet se hornatým terénem. Nebudou to těžké túry, ale je třeba mít pohodlné sportovní boty (nejlépe trekkingové) pro pěší turistiku a lehké nepromokavé bundy. Program je určen pro ty, kteří chtějí objevovat krásy daného místa aktivním způsobem. 

Výlety v okolí

Ajurvédská masáž
Ájurvéda - koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže touto technikou jsou používány speciální oleje na základě unikátních směsí bylin. Masáž trvá cca 1 hod., zahrnuje hlavu a celé tělo. 

Let balónem
Ranní přelet balónem nad malebnou oblastí Sygiriyie. Z ptačí perspektivy budeme pozorovat přírodu a srílanskou vesnici probouzející se k životu: divokou džungli kolem Lví skály, rýžová pole, brodící se buvoly, někdy lze v této době vidět procházející se slony. Barvy vycházejícího slunce budou zabarvovat krajinu během klidného letu balónem. 

Víza

Vízum na Srí Lanku
Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.  

Hotel

Umístění

Okouzlující rodinný hotel se nachází na malebném místě na úzkém poloostrově mezi Indickým oceánem a řekou Bentota, v zahradě s bujnou tropickou vegetací na ploše přibližně 8 ha. Tato neobvyklá poloha znamená, že k hotelu se musíte dostat přes řeku hotelovou lodí (doprava zdarma 24 hodin denně, bez pevného jízdního řádu, doba přepravy cca 5-10 minut). Přibližně. 3 km od centra malé vesničky Aluthgama se skromným výběrem restaurací, hospůdek a obchodů, cca 100 km od letiště v Kolombu.

.

Pláž

Hned u hotelu se nachází široká písečná pláž - bez plážového servisu.

K dispozici pro hosty

Recepce, 2 restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, 2 bary včetně 1 u bazénu. Sluneční terasa, bazén, plážové osušky zdarma, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě na pláži. Dále: směnárna, obchod se suvenýry a šperky. Za příplatek: lázeňské centrum, 24hodinová pokojová služba.

Internet

Internetová kavárna a Wi-Fi ve vstupní hale - za poplatek (cca 2 USD/hodina).

.

Catering

Snídaně. Za příplatek možnost polopenze nebo all Inclusive: snídaně, obědy, večeře formou bufetu, občerstvení, káva a čaj (10:00-12:00 a 16:00-17:00), noční svačina (00:00-00:30). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje kromě čerstvých ovocných šťáv a vína (10:00-24:00).

Sportovní a animační program

Různý sportovní a animační program včetně živé hudby, taneční show, kulturních představení, amfiteátru, DJ v baru u bazénu, hudby až do půlnoci. Dále: aqua aerobik, vodní volejbal, plážový volejbal, tenis (půjčovna vybavení za poplatek), stolní tenis, šipky, kulečník, boccia, dětské hřiště. Za poplatek: ajurvédské a masážní centrum, vodní sporty. (plavby po řece, vodní skútry, windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu).

Webové stránky Místní kategorie

Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

.

Podle našeho názoru

Velmi uvolněná a rodinná atmosféra, klubový charakter a bohatá infrastruktura podporující aktivní trávení volného času. Prověřeno a oceněno našimi hosty v předchozích sezónách. Za zmínku stojí i hotelová kuchyně, která podává velký výběr jídel a je proslulá zejména svými originálními dezerty. Standard pokojů je hodnocen o něco hůře než zbytek hotelové infrastruktury.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč