VOI Kiwengwa Resort Obrázek0
VOI Kiwengwa Resort Obrázek1
VOI Kiwengwa Resort Obrázek2
VOI Kiwengwa Resort Obrázek3
VOI Kiwengwa Resort Obrázek4
VOI Kiwengwa Resort Obrázek5
VOI Kiwengwa Resort Obrázek6
VOI Kiwengwa Resort Obrázek7
VOI Kiwengwa Resort Obrázek8
VOI Kiwengwa Resort Obrázek9
VOI Kiwengwa Resort Obrázek10
VOI Kiwengwa Resort Obrázek11
VOI Kiwengwa Resort Obrázek12
VOI Kiwengwa Resort Obrázek13
VOI Kiwengwa Resort Obrázek14
VOI Kiwengwa Resort Obrázek15
VOI Kiwengwa Resort Obrázek16
VOI Kiwengwa Resort Obrázek17
VOI Kiwengwa Resort Obrázek18
VOI Kiwengwa Resort Obrázek19
VOI Kiwengwa Resort Obrázek20
VOI Kiwengwa Resort Obrázek21
VOI Kiwengwa Resort Obrázek22
VOI Kiwengwa Resort Obrázek23
VOI Kiwengwa Resort Obrázek24
VOI Kiwengwa Resort Obrázek25
VOI Kiwengwa Resort Obrázek26
VOI Kiwengwa Resort Obrázek27
VOI Kiwengwa Resort Obrázek28
VOI Kiwengwa Resort Obrázek29
VOI Kiwengwa Resort Obrázek30
VOI Kiwengwa Resort Obrázek31
VOI Kiwengwa Resort Obrázek32
VOI Kiwengwa Resort Obrázek33
VOI Kiwengwa Resort Obrázek34
VOI Kiwengwa Resort Obrázek35

VOI Kiwengwa Resort

Tanzanie - Zanzibar
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Rodinný

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nemovitost se nachází ve vesnici Kiwengwa na východním pobřeží Zanzibaru, přibližně 40 km od kamenného města Stone Town, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na letiště Zanzibar je to přibližně 45 km. Povinná turistická daň se platí dodatečně v hotelu (cca 1 USD/osoba/den).

.
Pláž

Přímo u hotelu se nachází široká veřejná pláž s oddělenou částí pro hosty. Na pláži jsou k dispozici bezplatná lehátka se slunečními stříškami uprostřed palmové zahrady. Pro hosty jsou k dispozici bezplatné plážové osušky (nutná záloha).

.
K dispozici pro hosty

Hodinová recepce, lobby, 2 restaurace: hlavní restaurace a restaurace v tropické zahradě, kde se podávají pokrmy italské kuchyně. Dále 2 bary: hlavní bar ve vstupní hale a bar na pláži. Hotel má 1 bazén s oddělenou částí pro děti. Slunečníky, lehátka a osušky u bazénu zdarma (za osušky je vyžadována záloha). Dále je hostům k dispozici: malá knihovna a TV místnost. Za příplatek: prádelna, trezor na recepci a lékařská péče.

Internet

Ve společných prostorách objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Snídaně od 7:30 do 10:00 a večeře od 19:30 do 21:30 se podávají formou bohatého bufetu v hlavní restauraci "Ngalawa". Za příplatek možnost All inclusive: navíc obědy od 12:30-14:30 a vybrané místní nealkoholické a alkoholické nápoje k jídlu zdarma. V rámci All inclusive je zahrnuta také italská restaurace od 19:30-21:30. V baru "Nanga" a "Baobab" černá káva, minerální voda, vybrané nealkoholické nápoje během dne. V baru "Baobab" místní víno a pivo od 10:00-18:30 a občerstvení podávané formou bufetu od 13:00-14:00. Bar "Nanga" otevřený od 7:30 do 24:00, který navíc nabízí pozdní lehké snídaně od 10:00 do 11:00. Do 10:00 a po 24:00 espresso, cappuccinno, nápoje v plechovkách a lahvích, zmrzlinu a importované alkoholické nápoje za příplatek.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá denní i večerní animační program. Dvakrát týdně diskotéka a vodní a plážové sporty, jako je plážový míč a aqua aerobik. Dále stolní tenis a bowling. Za příplatek můžete využít tenisový kurt a fotbalové hřiště (cca 10 USD/hodina), stejně jako lázeňskou zónu "Mchaichai" a potápěčské a kitesurfingové centrum v blízkosti hotelu.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Komfortní hotel v africkém stylu se nachází uprostřed tropické zahrady u jedné z nejkrásnějších pláží na východním pobřeží Zanzibaru s neobvykle bílým a jemným pískem. Osloví jak ty, kteří hledají blažený odpočinek s výhledem na azurové vody Indického oceánu, tak i ty, kteří touží po exotickém dobrodružství.

Umiestnenie

Objekt se nachází v obci Kiwengwa na východním pobřeží Zanzibaru, přibližně 40 km od kamenného města Stone Town, které je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na letisko Zanzibar je to přibližně 45 km. Povinná turistická daň sa dopločne platí v hoteli (cca 1 USD/osoba/deň).

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu probíhá denní a večerní animační program. Dvakrát týdenne sa koná diskotéka a vodné a plážové športy, napríklad plážový loptový a vodný aerobik. Kromě toho stolní tenis a bowling. Za príplatok môžete využívať tenisový kurt a futbalové ihrisko (cca 10 USD/hodina), ako aj kúpeľný areál "Mchaichai" a potápačské a kitesurfingové centrum v blízkosti hotela.

.
Stravovanie

Raňajky od 7:30 do 10:00 a večere od 19:30 do 21:30 podávané formou bohatého bufetu v hlavní restauraácii "Ngalawa". Za príplatok možnosť All inclusive: navyše obedy od 12:30-14:30 a vybrané miestne nealkoholické a alkoholické nápoje k jedlám zdarma. V rámci All inclusive je zahrnutá i talianska reštaurácia od 19:30-21:30. V bare "Nanga" a "Baobab" čierna káva, minerálna voda, vybrané nealkoholické nápoje počas dòa. V bare "Baobab" miestne víno a pivo od 10:00-18:30 a občerstvenie podávané formou bufetu od 13:00-14:00. Bar "Nanga" otevřený od 7:30 do 24:00, v ktorom sa navíc podávajú neskoré ľahké raňajky od 10:00 do 11:00. Do 10:00 a po 24:00 je k dispozici espresso, cappuccinno, nápoje v plechovkách a lahvích, zmrzlina a importované alkoholické nápoje za příplatok.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce, vstupní hala, 2 restaurace: hlavná reštaurácia a reštaurácia v tropickej záhrade, kde sa podávajú jedlá talianskej kuchyne. Také 2 bary: hlavní bar vo vstupnej hale a plážový bar. Hotel má 1 bazén s oddělenou časťou pre deti. Pri bazéne slnečníky, ležadlá a osušky zdarma (za osušky sa vyžaduje záloha). Hosťom je k dispozici i: malá knižnica a TV miestnosť. Za príplatok: práčovňa, trezor na recepcii a lekárska starostlivosť.

.
Podľa nášho názoru

Komfortní hotel v africkém stylu se nachází uprostřed tropické zahrady, při jedné z nejkrásnějších pláží na východním pobřeží Zanzibaru s nezvyčajne bílým a jemným pískem. Osloví těch, kteří hledají blažený odpočinek s výhledem na azúrové vody Indického oceánu, jako i těch, kteří túžia po exotickom dobrodružstve.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (10 nebo 11 nocí) v hotelech, transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu vybraného hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní 

Základní cena nezahrnuje: vízum do Tanzánie (cca 50 USD/os.), fakultativní výlety, spropitné, další jídla a nápoje, ostatní osobní výdaje a turistický poplatek, který se platí přímo v hotelu:

do 1* = 2 USD/os./den
2-3 * = 4 USD/os./den
4-5* = 5 USD/os./den

 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a turistického poplatku byly uvedeny ke dni 20.02.2024 a mohou se změnit.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zanzibar - wypoczynek
 

Program

Den 1
Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. Den 2 - 10 (nebo 11)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.Den 11 (nebo 12)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Den 12 (nebo 13)
Přílet do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

 

Jiné

Měna
V Tanzanii platí Tanzanský šilink (TZS). Dovážení a vyvážení místní měny je zakázáno.
1 USD = cca 2300 TZS. Upozornění! Je třeba brát pouze dolary vydané po roce 2009. Bankovky staršího vydání nejsou přijímány.Čas
+ 2 hodiny oproti času v ČR.Očkování
Od turistů přijíždějících z Evropy nejsou vyžadována povinná očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě typu A a typu B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží existuje malé riziko nakažení malárií, stojí za to vzít profylaktická antimalarika (obraťte se prosím na lékaře specialistu, který je může předepsat). Kromě toho by měla být dodržována základní hygiena, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody k čištění zubů atd.

 

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 1500 TZS, pivo v baru - cca 3000 TZS.

 

Elektřina
Elektrické napětí 220 - 240 V. Jsou vyžadovány zástrčky anglického typu, konvektory pro zásuvky, které si lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech. Obvykle se vyskytují zásuvky typu A se třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se k nim české tenké zástrčky (jako z nabíječky telefonu), zatímco kulaté silné zástrčky (jako například od vysoušeče vlasů nebo adaptéru pro notebook) jsou nevhodné. V takových případech je nutné použít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (na vratnou zálohu), můžete je také zakoupit ve stavebních supermarketech v Polsku (cca 20 PLN).

 

Fotografování
Nesmí se fotografovat úřední a vojenské budovy, uniformovaná policie atd. Obvykle se za fotografování tamních obyvatel dává spropitné před uděláním fotky.

 

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po zakoupení a dobití místních karet (SIM karta stojí cca 4500 TZS, je vyžadován cestovní pas).
Do Česka + 42 kód města (bez nuly) + číslo účastníka. Z Česka + 255 kód města (bez nuly) + číslo účastníka.
Upozornění! České mobilní telefony v Tanzanii fungují, ale v parcích obvykle není pokrytí. Může být také problém s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

 

Víza

Do Tanzánie je zapotřebí vízum. Získáte ho na letiště po příletu za poplatek cca 50 USD/os. Razítko s vízem obdržíte do cestovního pasu po zaplacení příslušného poplatku. Zapotřebí jsou min. 2 volné strany v cestovním pase. Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od předpokládaného návratu z Tanzánie.

 

O vízum je možné požádat také on-line přes stránku https://eservices.immigration.go.tz/.
Žádost je nutné vyplnit nejméně 14 dní před termínem odletu z důvodu delšího času potřebného k získání víza touto cestou. 

Upozornění! Výše uvedená cena víza je platná ke dni 20.2.2024 a může se změnit.

 

Upozornění k programu

Od 1.6.2019 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Tanzánii. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Tanzánii zakázán a trestá se pokutami (až 38 000 USD) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Tanzánie s plastovými sáčky (týká se reklamních tašek, plastových sáčků, jednorázových výrobků, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Zanzibaru obvykle trvá od listopadu do začátku března. 

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč