Zlaté poklady Muisků

Kolumbie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely kategorie *** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Panamy (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu, návrat z Cartagena de Indias), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Panamě a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 195 USD/os. (včetně vstupenek, odletových poplatků, služeb průvodců a spropitného).

Program

Panama, Národní park Chagres a indiáni kmene Embera Drua, Bogota - Gold Museum (Museo del Oro) - 35 tis. exponátů předkolumbovského umění, nádherný zlatý vor Muisků, Zipaquirá, Villa de Leyva, dům G. G. Marquéze, nádherný Karibik - želvy a korálové útesy, šnorchlování a potápění, chiva rumbera - Kolumbie vonící kávou a v rytmu rumby a vallenato

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Panama City. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu, ubytování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani vzrušující celodenní expedice do deštného lesa, následně plavba kánoemi po řece Chagres do národního parku stejného jména, kde se nachází vesnice, kterou obývají indiáni kmene Embera Drua. Shluk několika rodin žije ve skromných domcích na „kůlech“, postavených z palmových listů guagara a palmy chunga. V minulosti byli indiáni kmene Embera válečníky a kočovníky. Postupem času se jejich jednotlivé skupiny usídlily nedaleko řek. Válečné kmeny se postupně přeměnily na zemědělce. V současné době se zabývají rybolovem, lovem, pěstují kukuřici, rýži a fazole. Udržují tradice svých předků, malují těla, nosí specifické kostýmy. Tradici lze vidět také v tanci a rituálech. Indiáni stavějí své kánoe ze stromu espave, cedru nebo žluté borovice. Během návštěvy vesnice ochutnáme tradiční jídlo, obvykle je to ryba pečená v banánových listech, pečené banány plantain, ovoce. Určitě bude také čas se podívat na místní řemesla, kmen je známý díky různým výrobkům z rákosí a korálkových ozdob. Následně přejezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 80 lodí. Jeho délka je 81 km. Panamský průplav má 3 páry zdymadel: Gatun, Pedro Miguel a Miraflores. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Přelet do Bogoty. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km) 

Den 3
Po snídani prohlídka Bogoty. Hlavní město Kolumbie nám způsobí závratě, a to nejen díky své poloze v nadmořské výšce 2640 m, ale také z hlediska velikosti města. Tato metropole má čtyřikrát větší počet obyvatel než Praha a je městem kontrastů. Zde modernost koexistuje s koloniální historií a bohaté čtvrtě s těmi chudými. Bogota je městem muzeí, určitě navštívíme některá z nich. Muzeum malíře Botery, kolumbijského Rubense, který z obdivu k plným tvarům namaloval obézní Monalisu. Navštívíme Muzeum smaragdů, ve kterém se dozvíme mimo jiné, že Kolumbie je hlavním světovým producentem těchto drahých kamenů, poznáme také jejich druhy. Bude také možnost nákupu originálního dárku. Dále navštívíme slavné Muzeum zlata, které má snad nejbohatší sbírku zlatých výrobků a bižutérie z předkolumbovské Ameriky (více než 35000 exponátů). Vydáme se na procházku malebným historickým centrem La Candelaria. Uvidíme hlavní náměstí, kde se nachází mimo jiné: Prezidentský palác, katedrála a Nejvyšší soud, na který byl zorganizován partyzánský útok, podporovaný Pablem Escobarou - nejznámějším drogovým bosem na světě. Den zakončíme pohledem na panorama Bogoty z kopce Montserrate, kde se natáčela 5. řada Master Chef Polsko. Večeře. Přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 4
Po snídani přejezd do městečka Zipaquirá ležícího v Andách, které pamatuje španělskou kolonizaci. Město má zachovalou architekturu z tohoto období. Město je známé díky solnému dolu, který funguje do dnešního dne. Turistům jsou k dispozici první dvě úrovně podzemí. Ve scenérii solných chodeb a komnat dolu byla uspořádána Catedral del Sal. Během prohlídky objektu projdeme kolem křížové cesty vytesané ve skále, hezky osvětlenými místnostmi. V největší místnosti se nachází hlavní loď. Katedrála byla prohlášena za jeden ze sedmi divů Kolumbie. Právě v tomto dole se kdysi těžilo 70% celé kolumbijské soli. Odpoledne přejezd ve směru Villa de Leyva, ubytování v hotelu, večerní procházka městečkem. Villa de Leyva má největší náměstí v Kolumbii a byla pozadím v jednom z dílů polského Master Chefa. Nádherně vypadá večer, kdy jsou koloniální budovy osvětleny. Tato scenérie se také těší velké oblibě během kolumbijských svateb. Večeře a přenocování (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani prohlídka Villa de Leyva. Je to architektonická perla Jižní Ameriky (seznam UNESCO). Městečko je umístěno vysoko v Andách a bylo založeno Španěly v roce 1572. Projdeme se po hlavním náměstí, z nějž vychází malé uličky směrem k horám. Uvidíme zde nízké domky s typickými vyřezávanými balkóny, dlážděné náměstí a malé obchůdky s regionálními výrobky. Tady plyne čas volněji. Následně se vydáme do dominikánského kláštera Ecce Homo ze 17. století, který byl ve finále soutěže Sedm divů Kolumbie. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 40 km)
Pro zájemce projížďka na koni (3 hod.) k největšímu domu postavenému pouze z hlíny, observatoři muisků El Infiernito a k pozůstatkům kronosaura (za poplatek cca 80 USD).

Den 6
Po snídani přejezd do městečka Ráquira, kde nás čeká nákupní šílenství. Je to ráj suvenýrů, kde si lze koupit houpací sítě, masky a další místní produkty. Transfer na letiště v Bogotě, přelet do města Santa Marta (nebo do Cartageny, v závislosti na termínu), transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa 200 km, cca 5 hodin jízdy)

Den 7
Volný den k odpočinku v okolí Santa Marty. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů, např.: návštěva Národního parku Tayrona a města Santa Marta (cca 100 USD), pro aktivní Palomino Tour a Scubadiving, čili potápění s vybavením. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.

Den 8
Po snídani přejezd do Cartageny. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech slavného spisovatele a nositele Nobelovy ceny G.G.Marqueze, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Večeře a přenocování v hotelu. Po večeři doporučujeme projížďku Chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými uličkami města. Za zvuku salsy a vallenato poznáme atmosféru tohoto krásného a neobvyklého města (za poplatek cca 40 USD). (Trasa cca 250 km)

Den 9
Po snídani volný čas na odpočinek u Karibského moře, nebo další samostatné prozkoumávání Cartageny. Toto město je potřeba prozkoumávat pomalu a důkladně. Cartagena má stále šarm koloniální éry a je těžké si představit romantičtější místo. Určitě stojí za to jej prozkoumat samostatně, projít se, ochutnat rum nebo osvěžující kokosovou limonádu, zatančit si salsu přímo na ulici a užívat si tuto úžasnou energii. Pro zájemce celodenní výlet na ostrovy Rosario (za příplatek cca 110 USD). Růžencové ostrovy (Islas del Rosario) jsou krásnými malými ostrovy roztroušenými v Karibském moři u pobřeží Kolumbie. Krásné bílé panenské pláže, korálové útesy, tropická vegetace, mnoho tropických živočichů: pohádkově barevné ryby různých tvarů, exotičtí mořští koníci, delfíni, želvy, krabi. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy se lesknou v modro-tyrkysové barvě v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Domorodými obyvateli ostrovů byli indiáni Karib a později s příchodem dobyvatel se zde často objevovali také piráti. Existuje mnoho legend na toto téma, např. Příběh potopené španělské galeony San Jose. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 10
Po snídani volný čas na odpočinek na pláži u Karibského moře nebo možnost využití fakultativních výletů. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě (např. Park Aviatik nebo „sopka“ El Totumo). Večeře a přenocování.

Den 11
Po snídani transfer na letiště v Cartagena de Indias, odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť). 

Den 12
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/zlote-skarby-muiskow/zakwaterowanie-pbc 

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí nepotřebují obyvatelé České republiky vízum.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč