Ubytování BUX Obrázek0
Ubytování BUX Obrázek1
Ubytování BUX Obrázek2
Ubytování BUX Obrázek3
Ubytování BUX Obrázek4
Ubytování BUX Obrázek5
Ubytování BUX Obrázek6
Ubytování BUX Obrázek7

Budapešť a Tokaj - v zemi vína, čardáše a horkých pramenů (pro pohodlné)

Maďarsko - Budapešť
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Tříhvězdičkové hotely - obvykle se nacházejí na okrajích měst (celkem 3 noci v okolí měst Miškovec - 1 a Budapešť - 2).

Vybavení
V hotelu obvykle restaurace, bar a recepce.

Pokoje
Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou a TV.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (3 noci), stravování: 3 snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, vstupné do opery v Budapešti, služby místních průvodců, cenu výletu do vinařské oblasti Tokaje (prohlídku, večeři, ochutnávku) a systém TOUR GUIDE. Orientační náklady na účast v programu - cca 107 EUR/os. (poplatek placený na místě), pobytovou taxu cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Navíc (pro zájemce): výstava koní spojená s večeří a prohlídkou rezidence Sissi v Gödöllő - cca 44 EUR/os., návštěva csardy s večeří a programem - cca 38 EUR/os., plavba lodí - cca 16 EUR/os., termální bazény Miškovec - Tapolca - cca 4600 HUF/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Maďarska.

Název zájezdu v polském jazyce: Budapeszt i Tokaj -  w krainie wina, czardasza i gorących źródeł – dla wygodnych

Program

Budapešť - bohatá historie • plavba lodí - malebná krajina • „požitek pro tělo“ - horké termální lázně • vinařská oblast Tokaj - vynikající vína a regionální kuchyně • koňský park • csarda a maďarský folklór • Gellértova hora a nádherné panorama města • přejezd do Budapešti během dne 

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu (Střední Evropa pro pohodlné). Přejezd přes území Česka a Slovenska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Příjezd do Maďarska do okolí Miškovce. Ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 400 km od polských hranic) 

Den 2
Po snídani vystěhování. Doporučujeme „požitek pro tělo“ a pobyt v Miškovci - Tapolca - lázeňské části Miškovce, kde strávíte čas na koupališti - jediném termálním koupališti v Evropě umístěném v jeskyni (vstupné cca 4600 HUF/os.) www.barlangfurdo.hu. Odpoledne přejezd do tokajské oblasti a návštěva vinných sklepů slavné maďarské rodiny. Seznámení se s vinařskou kulturou tohoto regionu a ochutnávka různých druhů Tokaje - „vína králů“ a „krále všech vín“ a pochoutek maďarské kuchyně. Díky svým jedinečným přírodním a kulturním hodnotám a dlouhým vinařským tradicím byla „Tokajská vinařská oblast“ zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Přejezd do hotelu v okolí Budapešti; ubytování a přenocování. (Trasa cca 230 km)

Den 3
Po snídani přejezd do centra Budapešti. Prohlídku začneme plavbou lodí (za příplatek cca 16 EUR/osoba) během níž uvidíme nejdůležitější budovy, jako např.: parlament, Hradní vrch a nádherné mosty spojující dvě části města. Návštěva Peště - nížinné části hlavního města. Během procházky uvidíme baziliku sv. Štěpána, nádhernou budovu z 19. století a maďarský parlament. Následně procházka náměstím Hrdinů s památníkem Tisíciletí, který byl postaven u příležitosti tisíciletí maďarského státu. Uvidíme také hrad Vajdahunyad - komplex budov - kopie napodobující slavné budovy z území Maďarska, projedeme se nejstarší linkou metra na kontinentu a navštívíme Budapešťskou operu. Volný čas na promenádě Vaci. Večer návštěva uherské csardy (za příplatek cca 38 EUR/os.) - večeře spojená s programem „tanec, folklór a hudba“. Následně přejezd „noční Budapešti“ s panoramatem z Gellértovy hory. Návrat do hotelu v okolí Budapešti kolem 23:00 hodiny, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 4
Po snídani vystěhování. Tento den budeme pokračovat v prohlídce Budapešti - nejkrásnějšího města na Dunaji. Prohlídku začneme procházkou ulicemi Hradního vrchu s královským palácem, bývalým sídlem maďarských vládců. Následně procházka starým městem ke kostelu Nejsvětější Panny Marie, hovorově nazývanému Matyášovým chrámem, který byl místem korunovací a královských svateb. Volný čas na nákup suvenýrů. Následně přejezd do koňského parku Lazar (Lázár Lovaspark). Uvidíme jedinečnou výstavu koní a ochutnáme místní kuchyni v regionální restauraci/csardě. Během cesty navštívíme město Gödöllő, ve kterém uvidíme oblíbenou rezidenci rakouské císařovny a maďarské královny Sissi (za poplatek cca 44 EUR/os.). Večer odjezd do Polska (cca 19:00), přejezd přes Slovensko a Česko. (Trasa cca 500 km k hranicím s Polskem)

Den 5
Příjezd do Polska (Woszczyce cca 0:30).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech a historických centrech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč