Změna v cestovatelském semaforu od 5.2.2021!

Od pátku 5. 2. vstupuje v platnost nová cestovatelská mapa. Nově se zavádí tmavě červená skupina velmi rizikových zemí z hlediska nákazy koronavirem.

NÍZKÉ RIZIKO: Bez omezení po návratu do ČR. Mezi zelené státy patří - Australský svaz, Korejská republika, Nový Zéland, Singapurská republika, Thajské království, Vatikánský městský stát.

STŘEDNÍ RIZIKO: V případě cest z oranžových zemí bude povinnost předložit před vstupem do ČR antigenní nebo PCR test ne starší než 48 hodin. Při cestách je zároveň povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, jehož vyplnění bude společně s testem při vstupu kontrolováno. Mezi oranžové státy patří - Finská republika, Řecká republika, Islandská republika, Norské království.

VYSOKÉ RIZIKO: V případě cest z červených zemí bude povinnost předložit před vstupem do ČR antigenní (24h) nebo PCR test (72h). V případě červených zemí pak musí osoba nejpozději do pěti dnů podstoupit druhý PCR test provedený v ČR. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Při cestách je zároveň povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, jehož vyplnění bude společně s testem při vstupu kontrolováno. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov. Mezi červené země patří - Belgické království, Bulharská republika, Chorvatská republika, Dánské království, Francouzská republika, Italská republika, Kyperská republika, Lichtenštejnské knížectví, Lucemburské velkovévodství, Maďarská republika, Maltská republika, Nizozemské království, Polská republika, Rakouská republika, Rumunská republika, Spolková republika Německo, Švédské království, Švýcarská konfederace a Azorské ostrovy (Portugalská republika), Madeira (Portugalská republika), Kanárské ostrovy (Španělské království).

VELMI VYSOKÉ RIZIKO: Na cesty z tmavě červených zemí se budou aplikovat nejpřísnější epidemiologická opatření. To znamená povinné předložení prvního PCR testu ne staršího než 72 hodin před vstupem do ČR a následně druhého PCR testu provedeného v ČR nejdříve po pěti dnech od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 všude mimo domov. Při cestách je zároveň povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, jehož vyplnění bude společně s testem na vstupu kontrolováno. Mezi tmavě červené země patří všechny členské státy EU a třetí země, které nejsou uvedeny v zelených, oranžových nebo červených kategoriích.

Uvedené informace se týkají pouze vstupu na území ČR.
Vzhledem k nutnosti absolvování testů na Covid-19 před vstupem do ČR
jsme pro Vás připravili přehled možností testů v destinacích.
 

Od 27.2.2021 bude možnost provedení antigenního testu na letišti v Katovicích po příletu ze zemí Non-Schengen. Testovací místo se nachází ještě před pasovou kontrolou. Poplatek je 180 PLN (preferovaná je platba kartou). Výsledek testu je do 20 min. od odebrání vzorku (v anglickém nebo polském jazyce - v elektronické nebo vytištěné podobě).

Více informací ZDE

POZOR! Každá země má vlastní pravidla pro vstup na své území.
Podmínky vstupu do jednotlivých zemí naleznete zde: Vstupní podmínky

02.02.2021

Odlety z Prahy a Brna v prodeji!

Více ZDE

20.10.2023

Nová pobočka v NC Géčko Ostrava

  Otevřeli jsme pro Vás novou pobočku v nákupním centru Géčko v Ostravě - Porubě! Můžete ná...

21.08.2023

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč