Fantazia Resort Obrázek0
Fantazia Resort Obrázek1
Fantazia Resort Obrázek2
Fantazia Resort Obrázek3
Fantazia Resort Obrázek4
Fantazia Resort Obrázek5
Fantazia Resort Obrázek6
Fantazia Resort Obrázek7
Fantazia Resort Obrázek8
Fantazia Resort Obrázek9
Fantazia Resort Obrázek10
Fantazia Resort Obrázek11
Fantazia Resort Obrázek12
Fantazia Resort Obrázek13
Fantazia Resort Obrázek14
Fantazia Resort Obrázek15
Fantazia Resort Obrázek16
Fantazia Resort Obrázek17
Fantazia Resort Obrázek18
Fantazia Resort Obrázek19
Fantazia Resort Obrázek20
Fantazia Resort Obrázek21
Fantazia Resort Obrázek22
Fantazia Resort Obrázek23
Fantazia Resort Obrázek24
Fantazia Resort Obrázek25
Fantazia Resort Obrázek26
Fantazia Resort Obrázek27
Fantazia Resort Obrázek28

Fantazia Resort

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Přímo na pláži
Novinka
Bazén
Pláž do 100 m
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou
Wi-Fi
Posilovna

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Fantazia Resort je vzdálen cca 85 km od letiště Marsa Alam a cca 24 km od centra města Marsa Alam, kde jsou obchody, restaurace a bary. Do centra lze dojet městskou hromadnou dopravou. Hotelový autobus (za poplatek).

Pláž

Hotelový komplex se nachází přímo u dlouhé písečné pláže (oblázková na hranici s vodou). V blízkosti pobřeží se nachází korálový útes, který lze obdivovat z mola vedle hotelu. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, trezor (za poplatek), směnárna, hlavní restaurace, restaurace a' la carte (italská, rybí), plážový bar "Gazebo", bar u bazénu, orientální kavárna, diskotéka, úklidová služba, prádelna, čištění bot, zahrada, sluneční terasa, obchody, knihovna, lékařská pomoc, konferenční místnost, turistické informace, internetová kavárna (za poplatek), kadeřnictví, kosmetický salon, úschovna zavazadel.

 

Internet

V lobby a jejím okolí Wi-Fi Wi-Fi připojení k internetu - zdarma, na pokojích - za příplatek.

Catering

All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:30-21:30) - jídla se podávají formou bufetu, během dne lehké občerstvení. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou servírovány v době od 10:00 do 24:00. Program All Inclusive nezahrnuje: dovážené alkoholické a nealkoholické nápoje, čerstvé ovocné šťávy.

Sportovní a animační program

Zdarma: 3 bazény, z toho 1 vyhřívaný (lehátka a slunečníky zdarma), večerní animační programy, denní animační programy, aerobik, vodní gymnastika, volejbal, vodní pólo, stolní tenis, brouzdaliště, miniklub, dětské animační programy, dětské hřiště. Za poplatek: kulečník, fitness centrum, sauna, masáže, tenisový kurt, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, jízda na koni a na velbloudu.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Luxusní hotel Fantazia Resort umístěný přímo u soukromé pláže s korálovým útesem. Je to fantastické místo k odpočinku a relaxaci - ideální volba jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří chtějí strávit příjemný čas daleko od shonu velkoměsta.

Umiestnenie

Hotel je vzdálený přibližně 85 km od letoviska Marsa el Alam a přibližně 24 km od centra města Marsa el Alam, kde se nacházejí obchody, restaurace a bary. Centrum je pohodlně dostupné veřejnou dopravou.

Hotelový autobus (za poplatek).

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Pro zdravotně postižené: 3 bazény, z toho 1 vyhřívaný (lehátka a slunečníky zdarma), venkovní animační programy, spodní animační programy, aerobik, vodní gymnastika, volejbal, vodní pólo, stolní tenis, dětské brodítko, miniklub, dětské animační programy, dětské ihrisko.

Za poplatek: kulečník, fitness centrum, sauna, masáže, tenisový kurt, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži, jízda na koni a ťave.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (07:00 - 10:00), oběd (12:30 - 14:30) a večeře (19:30 - 21:30) - jedlá sa podávajú formou bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané mezi 10:00 - 24:00. Systém All Inclusive nezahàňa: dovážané alkoholické a nealkoholické nápoje, čerstvé ovocné šťávy.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Recepce otevřená 24 hodin denně, trezor (za poplatok), zmenáreň, hlavná reštaurácia, a' la carte reštaurácia (talianska, rybia), plážový bar "Gazebo", bar pri bazéne, orientálna kaviareň, diskotéka, upratovacia služba, práčovňa, čistenie obuvi, záhrada, slnečná terasa, obchody, kníhkupectvo, lekárska pomoc, konferenčná miestnosť, turistické informácie, internet kaviareň (za poplatok), kaderníctvo, kozmetický salón, úschovňa batožiny.

.
Podľa nášho názoru

Vysoce kvalitní hotel s krásnou pláží a korálovým útesem. Je to fantastické místo na odpočinek -  ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří chtějí strávit příjemný čas mimo pohyb města

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 3, 4, 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
Cena cca 110 USD/os.

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 85 USD/os.

Plavba lodí Nefertari
Skvělá nabídka pro ty, kteří chtějí vidět korálové útesy bez vstupu do vody. Díky panoramatickým oknům a pohodlnému sezení v klimatizované kabině ponořené do hloubky cca 2-3 metrů lze během plavby obdivovat krásné korálové útesy a mnoho druhů ryb. V programu je i zastávka na hodinové šnorchlování, chutná večeře v restauraci na lodi, nealkoholické nápoje na lodi. Skvělá zábava a dobrodružství pro celou rodinu! 
Cena cca 85 USD/os. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj.
Cena cca 50 USD/os.

Potápění - ostrov Qulaan - egyptské Maledivy
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 3 zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně) a volný čas na jednom z ostrovů. V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.
Cena cca 70 USD/os.

Želví dům

Skvělý výlet do zátoky Marsa Mubarak - na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 55 USD/os.

Asuán a Abu Simbel 

Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
Cena cca 250 USD/os.

Super safari 
Zažijte skvělé dobrodružství v srdci východní pouště. Super Safari je skvělou zábavou pro celou rodinu. Program zájezdu zahrnuje cca 30 min. přejezd na čtyřkolce a projížďku na velbloudech v poušti, následně přejezd džípem do beduínské vesnice, kde uvidíte pouštní život, ochutnáte lahodný čaj. Na konci tohoto vzrušujícího dne uvidíte západ slunce v poušti a ochutnáte skutečnou beduínskou grilovanou večeři s orientální show. Cena cca 55 USD/os. 

Další možnost výletu

Quad Moto (cca 60 USD/os.)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 6 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč