Radisson Blu El Quseir Obrázek0
Radisson Blu El Quseir Obrázek1
Radisson Blu El Quseir Obrázek2
Radisson Blu El Quseir Obrázek3
Radisson Blu El Quseir Obrázek4
Radisson Blu El Quseir Obrázek5
Radisson Blu El Quseir Obrázek6
Radisson Blu El Quseir Obrázek7
Radisson Blu El Quseir Obrázek8
Radisson Blu El Quseir Obrázek9
Radisson Blu El Quseir Obrázek10
Radisson Blu El Quseir Obrázek11
Radisson Blu El Quseir Obrázek12
Radisson Blu El Quseir Obrázek13

Radisson Blu El Quseir

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Rodinný
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Radisson Blu El Quseir se nachází 3 km od centra města El Quseir, cca 150 km jižně od Hurghady. Cca 120 km jižně od něj se nachází letovisko Marsa Alam. Letiště Marsa Alam je vzdáleno cca 70 km, letiště v Hurghadě cca 140 km. El Quseir je klidné egyptské město s krásným starým městem, úzkými uličkami a tradičními barevnými bazary. Poloha hotelu umožňuje navštívit místní zajímavosti, jako je stará pevnost, přístav a staré město El Quseir, poušť a četné smaragdové doly.

Pláž

Hotel Radisson Blu El Quseir se nachází přímo u 750 m dlouhé písečné pláže s krásným korálovým útesem. Hosté mohou obdivovat krásu podmořského života Rudého moře. U bazénu i na pláži jsou lehátka a slunečníky k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Hotel svou architekturou připomíná budovy ve městě El Quseir. Skládá se z jednopodlažních a vícepodlažních budov. Při stavbě byl použit přírodní kámen a místní dlažba. Hostům je k recepce 24h, bankomat, obchody se suvenýry, prádelna (za poplatek), centrum krásy (např. kadeřnictví, manikúra, pedikúra (za poplatek)). K hotelu patří krásná zahrada a 2 bazény (v zimní sezóně vyhřívané). Hosté mohou využívat 3 restaurace (hlavní restaurace s mezinárodní a místní kuchyní „Sharazade”, a'la carte se středomořskou kuchyní „Olives” (za poplatek), elegantní arabská kuchyně „Mosaic”(za poplatek)) a 6 barů („Zar” v lobby, „Dolphin” u bazénu, plážový bar, „El Khan Cafe” s arabskými pochoutkami (za poplatek), „Reju” ve wellness (za poplatek), grill-bar „Bolero” na pláži).

Internet

V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma..

Catering

Restaurace „Sherazade” nabízí mezinárodní i místní menu. Podává snídaně (7:00-10:00) , pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu a několik večerních tematických bufetů (italský, asijský, francouzský). Středomořská restaurace a'la carte „Olives” (za poplatek) je otevřena od 18:00-23:00. V restauraci „Mosaic” (za poplatek) mohou hosté ochutnat pokrmy místní kuchyně (19:00-22:00). Program All Inclusive zahrnuje místní alkoholické nápoje (vč. Varianta all inclusive zahrnuje místní alkoholické nápoje (včetně piva, vína a místních lihovin) a nealkoholické nápoje (včetně kávy, čaje, vody a nealkoholických nápojů) od 10:00 do 23:00. Tvrdý alkohol se podává od 12:00 do 23:00. V baru „Zar” se podávají nápoje a občerstvení v lobby a večer živá hudba (otevřen od 10:00 do 23:00). Bar u bazénu „Dolphin” je otevřen od 10:00 do 17:30 a podává také odpolední občerstvení (14:30-17:30). Plážový bar je otevřen od 10:00 do 18:00. Bar „El Khan Cafe” (za poplatek) nabízí arabské chutě, jako je šiša, mátový čaj nebo arabská káva (otevřen od 17:00). V Grill-baru „Bolero” u pláže mohou hosté ochutnat plody moře. Je za poplatek a otevřený v neděli od (19:00-23:00). Hotel nabízí také soukromé večeře "pro dva" v restauraci „Gazebo” (otevřen pouze po předchozí rezervaci, za poplatek). Jednou denně je k dispozici malá láhev minerální vody na pokoj. Během jídla je v restauracích vyžadováno formální oblečení. Nápoje v barech se podávají ve skle.

Sportovní a animační program

Hotel organizuje animační program ve verzi Light. Hosté mohou využívat wellness centrum a lázně, které nabízí širokou škálu atrakcí (např. ponorný bazén, sauny, vířivky, parní lázně, posilovnu, masáže). Wellness je otevřeno od 9:00 do 20:00. Hosté si mohou zpestřit čas řadou venkovních aktivit, mezi které patří: aqua aerobik, kulečník (za poplatek), plážový volejbal, hřiště na plážový fotbal, stolní tenis, tenisový kurt (pronájem vybavení a osvětlení za poplatek), jízda na koni a velbloudech, potápění. Nedaleko hotelu se nachází golfové hřiště (za poplatek). Hotel se stará i o nejmladší hosty. Dětem je k dispozici: brouzdaliště (v zimní sezóně vyhřívané), miniklub, dětské hřiště, četné animační programy, menu v restauraci („Olives” a „Sharazade”), hlídání dětí (za poplatek).

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel Radisson Blu El Quseir láká hosty krásnou pláží, křišťálově čistou vodou a kvalitními službami. Hotel je ideální jak pro ty, kteří chtějí odpočívat, tak pro ty, kteří mají rádi aktivní odpočinek a poznávání památek.

 

Umiestnenie

Hotel se nachází 3 km od centra města El Quseir, přibližně 150 km od Hurghady. Približne 120 km južne od neho sa nachádza mesto Marsa Alam. Letisko Marsa Alam je od hotelu El Quseir vzdálené přibližně 70 km, letisko v Hurghade přibližně 140 km. El Quseir je pokojné egyptské městečko s půvabným starým městem, úzkymi uličkami a tradičními barevnými bazary. Poloha hotelu vám umožní navštívit místní atrakce, jako je stará pevnosť, přístav a staré město El Quseir, púšť a početné smaragdové bane.

Miestna kategória

*****

Podľa nášho názoru

Hotel láka svou krásnou pláží, krištáľovou čistou vodou a kvalitními službami. Hotel je ideálny pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, aj pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku a spoznávanie pamiatok.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč