Sunprime Tamala Beach Obrázek0
Sunprime Tamala Beach Obrázek1
Sunprime Tamala Beach Obrázek2
Sunprime Tamala Beach Obrázek3
Sunprime Tamala Beach Obrázek4
Sunprime Tamala Beach Obrázek5
Sunprime Tamala Beach Obrázek6
Sunprime Tamala Beach Obrázek7
Sunprime Tamala Beach Obrázek8
Sunprime Tamala Beach Obrázek9
Sunprime Tamala Beach Obrázek10
Sunprime Tamala Beach Obrázek11
Sunprime Tamala Beach Obrázek12
Sunprime Tamala Beach Obrázek13
Sunprime Tamala Beach Obrázek14
Sunprime Tamala Beach Obrázek15
Sunprime Tamala Beach Obrázek16
Sunprime Tamala Beach Obrázek17
Sunprime Tamala Beach Obrázek18
Sunprime Tamala Beach Obrázek19
Sunprime Tamala Beach Obrázek20
Sunprime Tamala Beach Obrázek21

Sunprime Tamala Beach

Gambie
Pobytový
Pro dospělé
Pláž do 100 m

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Moderní hotel postavený v roce 2018 se nachází v klidné části západního pobřeží Afriky, v turistickém letovisku Kotu. Hotel je určen pro dospělé. V blízkosti hotelu se nacházejí místní obchody, bary a restaurace a jen asi 2,5 km od známého turistického centra oblasti - rušné ulice Senegambia. Milovníci exotické fauny a flóry si přijdou na své při návštěvě národního parku Bijilo (cca 4,5 km od hotelu), kde lze pozorovat opice a mnoho druhů ptáků. Na letiště Banjul je to přibližně 20 km.

.
Pláž

Písčitá, široká pláž s pozvolným sestupem do oceánu a oddělenou částí pro hosty hotelu se nachází přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky na pláži a osušky - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotel pro osoby starší 18 let! 24hodinová recepce, hlavní restaurace, 2 bary (v lobby a na pláži), bazén o rozloze cca 540 m2 (lehátka a slunečníky u bazénu a osušky - zdarma), denní úklid, denní výměna ručníků a ložního prádla, prádelna (za poplatek), obchod. Hotel nepřijímá domácí zvířata.

.
Internet

Bezdrátové Wi-Fi v celém hotelu (včetně pokojů) - zdarma.

.
Catering

All Inclusive - snídaně formou bufetu, obědy (12:00-15:00) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu nebo servírované (v závislosti na sezóně a obsazenosti hotelu), občerstvení (11:00-18:00), nealkoholické a místní alkoholické nápoje podávané v místech a časech určených hotelem.

Sportovní a animační program

Hotel neposkytuje animace, ale nabízí rozsáhlý sportovní program: můžete se zúčastnit skupinových cvičení (např. kardio, jóga), cvičení v bazénu (např. aqua aerobik) nebo posilování v posilovně - úplný seznam týdenních bezplatných lekcí je k dispozici na místě. Kromě toho si můžete dopřát obličejové a tělové procedury v hotelových lázních (za příplatek).

.
Webové stránky

www.tamalabeach.sunprime.net

www.ving.se/gambia/sunprime-tamala-beach

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Jeden z nejlepších hotelů na gambijském pobřeží: nový, moderní a dobře vybavený pro náročné klienty. Stojí za zmínku, že hotel podává rozsáhlý all inclusive a přijímá pouze hosty starší 18 let.

Umiestnenie

Moderní hotel postavený v roce 2018 se nachází v pokojnej časti západného pobrežia Afriky, v turistickom stredisku Kotu. Hotel je určený pro dospělé. V blízkosti hotelu sa nachádzajú miestne obchody, bary a reštaurácie a len asi 2,5 km od známého turistického centra oblasti - rušnej ulice Senegambia. Milovníci exotickej fauny a flóry si prídu na svoje pri návšteve národného parku Bijilo (cca 4,5 km od hotela), kde možno pozorovať opice a mnohé druhy vtákov. Na letisko Banjul je to přibližně 20 km.

.
Webová lokalita

www.tamalabeach.sunprime.net

www.ving.se/gambia/sunprime-tamala-beach

Športový a animačný program

Hotel neposkytuje animaci, ale nabízí rozsáhlý sportovní program: můžete se zúčastnit skupinových cvičení (např. kardio, jóga), cvičení v bazénech (např. vodný aerobik) nebo silového tréninku v posilovně - úplný zoznam týždenných bezplatných lekcií je k dispozici na místě. Kromě toho si můžete dopriať ošetrenie tváre a tela v hotelovom wellness centre (za príplatok).

.
Stravovanie

All Inclusive - raňajky formou bufetu, obedy (12:00-15:00) a večere (19:00-21:00) formou bufetu nebo servírované (v závislosti od sezóny a obsazenosti hotelu), občerstvenie (11:00-18:00), nealkoholické a miestne alkoholické nápoje podávané na místech a v čase určeném hotelem.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hotel pro osoby starší 18 let! 24-hodinová recepce, hlavná reštaurácia, 2 bary (v lobby a na pláži), bazén s rozlohou cca 540 m2 (ležadlá a slnečníky pri bazéne a osušky - zdarma), denné upratovanie, denná výmena uterákov a posteľnej len, práčovňa (za poplatok), obchod. Hotel neprijíma domáce zvieratá.

.
Podľa nášho názoru

Jeden z nejlepších hotelů na gambijském pobřeží: nový, moderní a dobře vybavený pro náročné klienty. Stojí za zmínku, že hotel podává rozsáhlé all inclusive a přijímá len hostí starších jak&nbsp18 rokov.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč