Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek0
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek1
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek2
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek3
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek4
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek5
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek6
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek7
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek8
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek9
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek10
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek11
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek12
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek13
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek14
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek15
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek16
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek17
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek18
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek19
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek20
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek21
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek22
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek23
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek24
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek25
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek26
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek27
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek28
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek29
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek30
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek31
Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria) Obrázek32

Falkensteiner Club Funimation Calabria (ex. Garden Resort Calabria)

Itálie - Kalábrie - Pizzo
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
FIGLOKLUB polští animátoři
SPA

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Komplex Falkensteiner Club Funimation Calabria je umístěn v klidném a malebném okolí uprostřed středomořské vegetace. Cca 8 km z hotelu do města Pizzo, kde se nachází obchody, restaurace a pizzerie (doprava 2x denně kromě nedělí hotelovým autobusem, cena cca 5 EUR/osoba - oběma směry). Letiště v Lamezzi di Terme je vzdáleno cca 20 km. 

Pláž
Hotelový komplex Falkensteiner Club Funimation Calabria se nachází u písčito-oblázkové pláže (s pozvolným vstupem do moře, přechod přes piniový les), cca 300 - 500 m od hotelu v závislosti na lokalizaci pokoje. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace, pizzerie na pláži (k dispozici od 12:00-15:00), 3 bary: hlavní bar (10:00-24:00), bar na pláži (10:00-18:00), bar u bazénu. 2 bazény se sladkou vodou (pro aktivní odpočinek i relaxaci), brouzdaliště, bezplatná lehátka a slunečníky u bazénu. Plážové osušky - za poplatek cca 16 EUR/týden (každodenní výměna navíc za 3 EUR/den). Navíc za poplatek: obchod, lékařská pomoc v hotelu, půjčovna aut, parkování (zdarma, omezený počet parkovacích míst). 

Pokoje
Hotel Falkensteiner Club Funimation Calabria má 580 vkusně zařízených standardních pokojů situovaných v několika dvoupatrových budovách, rozmístěny v zelené zahradě. Hotel má k dispozici tyto pokoje:
- DZG: pro 2 osoby, plocha cca 18 m²,
- TZG: pro 3 osoby, plocha cca 20 m²,
- VZG: pro 4 osoby, plocha cca 24 m². 
Všechny pokoje mají stejnou výbavu: koupelnu (sprcha a vysoušeč vlasů), centrálně ovládanou klimatizaci, satelitní TV, telefon, trezor (za poplatek cca 2 EUR/den), minibar (konzumace za poplatek), balkón nebo terasu.
Postýlka pro děti do 2 let na vyžádání (za poplatek cca 5 EUR/den). 

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu. Navíc: nealkoholické nápoje a místní alkohol v barech v průběhu jejich otevírací doby (10:00-24:00). Za poplatek: vinný bar Enoteca Calabrese (po-pá 19:00-23:00), restaurace La Dolce Vita (4 dny v týdnu - 19:00-22:00), bar Don´t tell Mamma.

Sport a zábava
Hotel Falkensteiner Club Funimation Calabria je známý svými velmi atraktivními animačními programy a rozsáhlými sportovními zařízeními: tenisové kurty (zdarma během dne, za poplatek večer a v noci), stolní tenis, sportovní hřiště zdarma v rámci animačních aktivit, lukostřelba, boccia, gymnastika, aerobik, strečink, plážová diskotéka, plážový volejbal. Za poplatek: tělocvična a wellness centrum. Pro děti: dětské hřiště, mini disco, mini hotel klub a 6x týdně klub s polským animátorem. Navíc za poplatek zapůjčení vodního vybavení.

Internet
Na recepci a v lobby Wi-Fi internet - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.gardencalabria.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se hradí v hotelu, cca 2 EUR/osoba/den.

Náš názor
Rozlehlý hotel Falkensteiner Club Funimation Calabria v klidném prostředí - největší v celé Kalábrii a jedno z mála s tak vysokým standardem. Dokonalá nabídka k odpočinku pro aktivní osoby milující sport a pro rodiny s dětmi. Hotel, který je v nabídce již řadu let se těší dobrými recenzemi našich klientů. Doporučujeme osobám, které očekávají zajištění všech typů atrakcí v rámci hotelového komplexu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

KALÁBRIE - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je běžným zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu jako tzv. coperto.

Víza
Čeští státní příslušníci mohou cestovat do Itálie i na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk - Italština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l – cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech. Pošta má otevřeno od pondělí do soboty od 8:30 do 12:30.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Pasují do nich české ploché dvou-kolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu). Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektra (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Náklady na volání do české mobilní sítě (roaming) si prosím ověřte před odjezdem u svého operátora.

KALÁBRIE
Geograficky umístěná na konci „italské boty“, plná historických budov a zázraků přírody, idylických městeček a malebných zátok s písečnými plážemi. Kalábrie – to je nálada italského jihu, kde život plyne pomaleji a čas jako by se zastavil na místě. Nenalezneme zde velkoměstský shon a ruch, ani velká střediska. Místo toho nás okouzlí nádherná příroda, slunce, chuť jižního vína a plodů moře v místních tavernách.

Reggio di Calabria
Jedno ze známějších měst regionu, nazývané městem bergamotu, Bronzi di Riaca a Fatamorgány. Je to jedno z mála větších měst v dané oblasti. Přímořská promenáda (lungomare) bývá nazývána „nejkrásnějším kilometrem Itálie“, protože je z ní možno obdivovat Sicílii s charakteristickým vulkanickým kuželem Etny. Návštěva tohoto místa během dovolené na jihu Itálie je téměř povinností.

Tropea
Jedná se o známé a uznávané přímořské městečko, považované za nejhezčí v Kalábrii, oceňované pro svůj příznivý vliv na zdraví, tyčící se na vrcholku skalního srázu který prudce padá do Tyrhénského moře. Procházka po uličkách tohoto města není jen  atmosféra jihu Itálie, ale také nezapomenutelné výhledy na moře a symbol města – Kostel na Ostrově (Santa Maria dell´Isola). Z vyhlídkových teras v centru lze obdivovat Liparské ostrovy se sopkou Stromboli jako na dlani, večer pak západy slunce.

Soverato
Situované u jedné z nejkrásnějších a nejširších pláží Jónského moře. Přitahuje milou, středozemní atmosférou a velikou promenádou s početnými obchody a restauracemi. Tato „perla Jónského moře“ byla kdysi starověkou kolonií a dnes je novodobým městem, které je v létě plné života.

Catanzaro
Hlavní město Kalábrie, vybudované na několika návrších spojených obrovskými mosty. Dávné centrum výroby hedvábí v 16. století se v sočasnosti promněnilo na město plné života s hlavní obchodní ulicí Corso Mazzini, která je obklopená největšími historickými budovami v Catanzaro.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Eolské ostrovy – Noční Stromboli 
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení – vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku Sant Vincento. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku po městečku, s množstvím kaváren, obchůdků a také na nejvyšší vyhlídkový bod ze kterého můžeme obdivovat aktivní vulkán. Návrat do hotelu v noci. Cena cca 55 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Sicílie: Taormina 
Již samotná cesta podél pobřeží, přejezd ve směru Messinské úžiny přes Scillu, která je situována na „mýtické skále“, působí silným dojmem. Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - se dostaneme do Taorminy. Malebné uličky, šňůry s rozvěšeným prádlem, staré domy a nespočetné schody na úbočích Monte Tauro  navozují charakteristickou středomořskou atmosféru. Nezbytným doplňkem této barevné, idylické krajiny, je samotná Etna. Téměř nutností je návštěva antického divadla, jedné ze světově nejznámějších a nejslavnějších historických staveb Sicílie. Během výletu bude čas na vyhlídky, procházky, nákup suvenýrů a také ochutnání sicilské kuchyně v pauze na oběd.Cena cca 61 EUR/os.

Liparské (Eolské) ostrovy 
Jedna z největších atrakcí regionu – plavba lodí na Eolské ostrovy. Toto souostroví tvoří 7 větších ostrovů a celá řada malých ostrůvků a skalisek. Pokud se jedná o administrativní uspořádání, patří Liparské ostrovy k regionu Sicílie. Nabízíme celodenní plavbu se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost návštěvy, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy), Vulcano (na kterém je možno si dopřát koupel v teplém siřičitém bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné i na pláži s gejzíry) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejčinnější sopka Evropy – k erupci, kterou budeme určitě moci pozorovat v průběhu plavby, dochází v průměru přibližně každých 15 minut. U úpatí vulkánu se nacházejí černé pláže a neuvěřitelně průzračné moře. Během plavby nás často doprovázejí delfíni. Nádherné výhledy, které nelze popsat slovy, opravdový ráj nejen pro fotografy. Nezapomenutelné zážitky! Cena cca 60 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Tropea, Capo, Vaticano, Pizzo - 3 perličky Tyrhénského pobřeží
Zveme Vás na návštěvu tří nejznámějších míst Kalábrie. Nejprve se vypravíme do Pizza – ospalého sídla ze 14. století, typického pro jižní Itálii. Zde budete mít po návštěvě zámku, ve kterém byl vězněn jeden z Napoleonových generálů – Murat, možnost pořídit několik fotografických snímků z vyhlídkové terasy, táhnoucí se nad zátokou sv. Eugenie. Následně si vychutnáme slavnou zmrzlinu Tartufo. V našem výletě budeme pokračovat do Capo Vaticano, který je považován za místo s nejromantičtějším výhledem v Evropě, a kde se setkávají vody třech různých tyrkysových odstínů. Na závěr se vypravíme do Tropei – „perly Kalábrie“, vystavěné na pískovcové skále, podle legendy založené samotným Herkulem. Zde budete mít možnost si nakoupit suvenýry a dárky. Nejslavnějšími budovami Tropey jsou svatostánek Santa Maria dell´Isola (Matky Boží z ostrova) a katedrála. Cena cca 55 EUR/os.

 

Špička italské boty - Reggio di Calabria – Scilla 
Založené na úpatí tajemného Aspromonte. Reggio di Calabria bylo první ze starořeckých osad na italské pevnině. Místem, které je zcela jistě nutné v Reggio navštívit, je Archeologické muzeum se slavnými „Bronzi di Riace“ – dvěma bronzovými soškami bojovníků vylovenými z moře v roce 1972. Hodny pozornosti jsou i jiné objekty pocházející ze starobylého Reghionu, nalezené v místě dnešního Reggio. Promenáda „Lungomare Matteoti“, nazývaná „nejkrásnějším kilometrem Itálie“, s nádherným parkem s historickými pozůstatky z dob starověkého Řecka a Říma, přímo vybízí k procházce, během které si můžeme vychutnávat kouzelný pohled na Messinskou úžinu a Sicílii s Etnou v pozadí. Nelze si rovněž odepřít procházku ulicí rovnoběžnou s promenádou – „Moda Italiana“, lákající výkladními skříněmi nespočetných butiků a obchůdků. Následně se vypravíme směrem k legendární Scille, proslavené charakteristickými úzkými uličkami, domy vybudovanými přímo na mořském břehu a malebnými výhledy do okolí.
Zpáteční cesta vede podél nádherné Costa Viola, která – zvláště odpoledne – uchvacuje svými vodami, jiskřícími tisícem barev. Opojným zakončením dne bude zastávka na vyhlídkových terasách u mořského majáku na Capo Vaticano – přímo rajské výhledy Vám zůstanou dlouho v paměti. Cena cca 46 EUR/os. + cca 8 EUR/os. vstupní poplatek do Národního muzea)

Upozornění! Prohlídky jsou vedeny v polštině. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní pobočka, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje rovněž program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. V katalogu uvedené popisy a ceny jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Rodinná dovolená 31. 07. 2019

Obsluha - neumí anglicky (jen někdo), špatná komunikace Jídlo - Výběr nic moc, 1 člen rodiny měl polovinu dovolené zažívací problémy. Z 1 druhu masa jsem měl 2 dny zažívací problémy. Ubytování... Číst zbytek recenze

dovolená jak má být 09. 07. 2018

Do Kalábrie jsme jeli poprvé. Dovolená přes drobné zdravotní komplikace proběhla jak měla (dr. v komplexu). Skvělé jídlo, snídaně, oběd, večeře, dostatek vyžití pro malou, ale i fajn relax pro... Číst zbytek recenze

Výborná dovolená pro rodinu s dětmi 15. 08. 2017

Pobyt jsme zakoupili přes ck Fischer hlavně z důvodu animačního programu pro děti v češtině. Klub pro děti jménem Funtazie je snem každého rodiče,který si chce děti během dovolené užít,ale zároveň... Číst zbytek recenze

Perfektní dovolená v rezortu 15. 08. 2017

Hotel tvoří šest dvoupatrových ubytovacích pavilonů A až F umístěných v překrásné zahradě, pokoje jsou prostorné (alespoň ten náš dvoulůžák byl opravdu velký), nově vybavené, s balkonem s pozením a... Číst zbytek recenze

Zklamání 27. 07. 2017

Dobrý den, před třemi dny jsme se vrátili z hotelu. V hotelu jsme byli jako rodinka 2+1(20)+1(17). Zájezd jsme si zakoupili především díky tomu, že cestovní kancelář nabízela možnost jízdy na koole... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

31. 05. - 07. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
20 831 Kč
31. 05. - 14. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
31 197 Kč
07. 06. - 21. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
34 552 Kč
07. 06. - 14. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
22 964 Kč
14. 06. - 28. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
39 438 Kč
14. 06. - 21. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
23 883 Kč
21. 06. - 28. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
23 878 Kč
21. 06. - 05. 07. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
43 097 Kč
28. 06. - 05. 07. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
26 929 Kč
28. 06. - 12. 07. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
43 704 Kč
05. 07. - 19. 07. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
45 533 Kč
05. 07. - 12. 07. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
27 233 Kč
12. 07. - 19. 07. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
27 843 Kč
12. 07. - 26. 07. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
46 637 Kč
19. 07. - 02. 08. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
46 757 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč