Ubytování ISR Obrázek0
Ubytování ISR Obrázek1
Ubytování ISR Obrázek2
Ubytování ISR Obrázek3
Ubytování ISR Obrázek4
Ubytování ISR Obrázek5
Ubytování ISR Obrázek6
Ubytování ISR Obrázek7
Ubytování ISR Obrázek8

Island - jako oheň a led

Island
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely **/*** a také penziony s velmi skromným vybavením (4 noci).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky) s koupelnou a WC. 

Strava: snídaně formou bufetu, za příplatek večeře (4).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: leteckou dopravu na trase Varšava-Keflavik-Varšava, letištní poplatky, přejezdy autokarem, ubytování (4 noci), 4x snídaně formou bufetu, turistický program viz níže, služby polského průvodce, pojištění TU Europa - základní varianta (NNW, KL, Asistence a zavazadla).

Cena nezahrnuje: náklady na účast v programu, strava navíc. Náklady na účast v programu tj. vstupenky do navštěvovaných objektů, plavby, poplatky za průvodce, rezervační poplatky, spropitné činí přibližně 180 EUR na osobu (platí se na místě průvodci). Fakultativní výlety: "Velrybí safari" - cca 115 EUR/osoba.

Možnost příplatku za 4 večeře.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Island.

Program

Island - horký ostrov • Reyjkjavik - hlavní město Islandu • na křižovatce tektonických desek - impozantní gejzíry a sopky • malebné vodopády • úchvatné útesy • Modrá laguna - neobvyklé termální lázně

Den 1
Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu v okolí Reykjavíku a nocleh. V tento den není večeře (platí pro klienty, kteří si večeře zakoupili). (Trasa cca 50 km)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a krátká prohlídka Reykjavíku. Uvidíme vikinskou loď, která je symbolem města, dům Höfði, kostel Hallgrímskirkja, katedrálu, parlament. Následně přejezd směrem k národnímu parku Vingvellir, ležícího u břehu největšího islandského jezera, na křižovatce tektonických desek - dochází zde ke zvýšené seismické a sopečné činnosti a půda je poznamenána mnoha puklinami. Největší z nich vytváří hlubokou roklinu Almannagia. V roce 2004 byl park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Dále se vydáme do geotermální oblasti, kde se nachází dva gejzíry: Geysir a Strokkur, gejzír Strokkur vybuchuje každých pár minut. Nezapomeňte být opatrní a nepřibližujte se ke gejzírům příliš blízko, aby nedošlo k popálení. Mezi horkými potůčky se nachází vyznačené turistické stezky, od kterých se nesmíte odchýlit. Další zastávka je jedním z nejpůsobivějších vodopádů Islandu, tzv. Islandský přírodní zázrak - vodopád Gullfoss („zlatý vodopád“), který dosahuje výšky 32 m. Poté přejezd do hřebčínu Friðheimar, kde budeme moci obdivovat islandské koně v nezapomenutelné scenérii. Přenocování v oblasti Hvolsvollur. (Trasa cca 200 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a cesta podél jižního pobřeží. Na první zastáce bude na nás čekat nádherná scenérie v podobě vodopádu Seljalandsfoss, který lze obdivovat zepředu i zpoza vodní clony. Další zastávka jako stvořená pro překrásné fotografie se nachází u slavné sopky Eyjafjallajökull, jejíž erupce v roce 2010 ochromila leteckou dopravu v Evropě. Poté následuje návštěva vesnice Skógar, kde se nachází další impozantní vodopád Skógafoss (25 m široký a 60 m dlouhý) a také skanzen. Poté se vydáme na ledovec Myrdalsjokull, konkrétně na jeden z ledovcových jazyků Solheimajokull. Dále přejezd směrem k přírodní rezervaci Dyrhólaey, kde budeme moci obdivovat jedinečné skalní útvary pobřežních útesů (včetně nejznámějších a fotogenických skalních oblouků Islandu) a také pozoruhodnou černou pláž Reynisfjara. Na útesech u pláže hnízdí během období rozmnožování tisíce ptáků, především Papulchalkové, kteří jsou věhlasně známí pro svůj krásný vzhled. Následuje přenocování v blízkosti vesnice Kirkjubæjarklaustur. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do okolí druhého největšího ledovce Evropy Vatnajökull. Budeme obdivovat jeho silné jazyky, pak se vydáme na ledovcovou lagunu - Jökulsárlón a absolvujeme nezapomenutelnou plavbu po jezeře, během níž uvidíme ledovce. Poté projedeme lávovými poli Skeidarársanduru a vrátíme se do Reykjavíku. Následuje ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 5
Snídaně (nebo snídaňové balíčkyv případě brzkého odjezdu), vystěhování z hotelu (do 10:00), volný čas. Pro zájemce možnost vydat se na velrybí safari (za poplatek cca 115 EUR/osoba). Následně transfer na letiště v Keflaviku. Cestou na letiště návštěva věhlasně známých geotermálních lázní - Modrá laguna. Voda ke koupání má konstantní teplotu 37-39 °C a pochází z hloubky 2 000 metrů, její minerální soli mají řadu léčivých vlastností. Cena vstupenky zahrnuje: ručník, bahenní masku a welcome drink. (Upozornění: návštěva Modré laguny se uskuteční první nebo poslední den zájezdu - v závislosti na čase odletu). Přesné hodiny transferu a odletu poskytne průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
Program nebo pořadí jednotlivých bodů programu se mohou změnit.
Průvodce neprovází v muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč