Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek0
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek1
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek2
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek3
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek4
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek5
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek6
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek7
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek8
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek9
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek10
Ubytování RAY (Costa Pacifica) Obrázek11

Plavba u pobřeží Arabských Emirátů - vlny Orientu

Spojené arabské emiráty
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do Dubaje (možnost přestupu), letištní taxy, přístavní taxy, poplatky za palubní servis, ubytování: celkem 7 nocí na lodi lodní společnosti Costa Cruises, 1 noc v Dubaji (nebo okolí) v 3* hotelu se snídaní; možnost využití většiny atrakcí na palubě lodi, transfery z/na mezinárodní letiště v Dubaji; 3 jídla na lodi (snídaně, lunch/oběd, večeře), služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce/delegáta nebo místního polsky hovořícího zástupce během plavby na lodi, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za palubní servis - cca 80 EUR/os. (povinný poplatek placený na lodi), spropitné pro řidiče a pobytovou taxu v Dubaji - cca 15 USD/os. (povinný poplatek placený v hotovosti na místě), výlety do Dubaje, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs u wybrzeży Emiratów Arabskich - Fale Orientu

Program

Dubaj - městský ráj a nejdražší stavby světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů • Maskat (Omán) - vůně kadidla • loď Costa Toscana **** Full Board v ceně, polsky průvodce na palubě lodi! 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet z Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozkłady. Přelet do Spojených arabských emirátů (možnost přestupu). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu, pro zájemce prohlídka „Nové Dubaje“ (za poplatek). Přejedeme do jedné z největších rezidenčních čtvrtí na světě - Dubai Marina a do největšího jachtového přístavu na světě. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Památeční fotografie u 5* hotelu Atlantis. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotit si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - zvané „Benátky Dubaje“ - čtvrť vytvořená v atmosféře italské laguny, protkaná mnoha kanály, do níž vplouvají romantické loďky. Následně přejedeme do nákupního centra Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zcela zastřešená sjezdovka na světě s celoročním provozem. Cena cca 80 USD/os. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování čtvrti s nejvyššími apartmány na světě (za poplatek cca 30 USD/os.). Ubytování v kajutách, večeře na lodi. Kolem cca 24:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Kataru - Doha (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. loď kotví v Dubaji do následujícího dne.
 
Den 3
Kolem 14:00 hodiny loď zakotví v přístavu Doha, v hlavním městě Kataru. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za poplatek) po městě, kde se tradice mísí s moderností - počínaje vymyšleným umělým ostrovem „The Pearl Qatar”, kde se nacházejí ty nejluxusnější rezidence a hotely v hlavním městě, až po staré město, kde se nachází Waqif Souk slavný v celém Kataru - tradiční trh plný koření, bylin, parfémů, šperků a typického arabského oblečení. Stojí za to navštívit nejoblíbenější promenádu ve městě ​​Corniche, která se táhne malebně podél pobřeží a je téměř 7 km dlouhá, obchodní čtvrť West Bay s mrakodrapy a „Cultural Village” - kulturní „vesnici“ postavenou v arabském stylu centru Doha, kde lze najít četná divadla, umělecké galerie, amfiteátr a také restaurace a kavárny. Kromě toho návštěva Muzea islámského umění - architektonického mistrovského díla s neocenitelnou sbírkou, která se nachází na speciálně vybudovaném umělém ostrově a Aspire Park považovaný za největší a nejkrásnější park v celém Perském zálivu, v jehož středu stojí charakteristická věž „Aspire“ - čili tzv. „pochodeň“. Stojí za to strávit také nějaký čas v moderním nákupním centru - Villaggio Mall, kde lze nejen nakupovat, ale také (za poplatek): projet se gondolou, zajezdit si na bruslích nebo využít vodní auta. Cena cca 80 USD/os. Kolem 21:30 loď vyplouvá ve směru hlavního města Ománu - Maskatu (noční a denní plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. loď kotví v Dubaji.
Doporučujeme možnost využití fakultativních výletů (za příplatek). Pro zájemce (za příplatek) přejezd do Šardže, která je známá díky mnoha kulturním objektům. Zastavíme na nábřeží Al Majaz v centru města, které nabízí nádhernou scenérií s výhledem na mrakodrapy u laguny Khalid. Následně mineme Památník sjednocení a centrální trh Blue Souk (Modrý trh), čímž se dostaneme do čtvrti Heart of Sharjah, zrevitalizovaného starého srdce města s trhem Al Arsa - skvělým místem pro nákup suvenýrů. Navštívíme také Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Čím dále od Dubaje, tím více lesků a mrakodrapů ustupuje tradičním aktivitám a typické krajině této části pobřeží Perského zálivu. Poté přejezd do nejmenšího emirátu - Adžmán. V pevnosti v centru města je nyní muzeum, ve kterém uvidíme, jak vypadal život v těchto oblastech před petrodolarovým boomem. Uvidíme adžmánskou loděnici, kde se dodnes traduje umění tradiční výroby lodí dhow a také velbloudí závodní dráhu, což je prastarý beduínský sport, který i v dnešní době vyvolává velké emoce. Cena cca 65 USD/os. (Trasa cca 150 km)
Pro zájemce doporučujeme také půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 75 USD/os. Kolem 24:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Spojených arabských emirátů - Abu Dhabi (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.12. loď kotví v Doha od 13:30-20:30. Následně loď vyplouvá ve směru hlavního města Spojených arabských emirátů - Abu Dhabi (noční plavba).

Den 4
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Noční plavba ve směru Maskatu (Omán).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. a 30.12. loď dopluje do Abu Dhabi.
Kolem 9:00 hodiny (pro termín 16.12.) / 10:00 (pro termín 31.12.) loď zakotví v přístavu Abu Dhabi - v hlavním městě Spojených arabských emirátů. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za poplatek) - poznání hlavního města SAE, které udivuje velkolepou architekturou s mrakodrapy. Může se také pyšnit například mistrovským dílem islámské architektury, zářícím bílým mramorem a měnícími se barvami drahých kamenů - Velká mešita šejka Zayeda. Následně dojedeme do přepychového prezidentského paláce Qasr Al Watan, který je odrazem emirátského bohatství a zároveň poctou arabskému dědictví. Po prohlídce přejedeme promenádou Corniche. Cestou budeme míjet krásné  zahrady a velkolepé mrakodrapy stojící v místě, kde se ještě před půl stoletím žilo ve stanech. Navštívíme slavný trh s datlemi a zastavíme ve slavném Louvre Abu Dhabi - největším muzeu na Arabském poloostrově, jehož tvar uchvácí odvážným řešením a lehkostí konstrukce. Cena cca 90 USD/os. Kolem 24:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Kataru - Doha (pro termín 16.12.) / hlavního města Ománu - Maskatu (pro termín 30.12.) (noční plavba).
 
Den 5
Kolem 7:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu v Maskatu, hlavním městě Ománu, jež se může pochlubit krásnou diplomatickou čtvrti a Velkou mešitou sultána Kábúse (otevřena od 8:00 do 11:00 od soboty do čtvrtka, vstupné za příplatek, je vyžadováno odpovídající oblečení) - která je jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury. Ve čtvrti Muttrah lze najít největší souk, bazar ukazující hojnost tohoto regionu: od zeleniny, ovoce, koření, kůže, šperků, parfémů až po koberce. Doporučujeme procházku starým městem - cestou lze vidět portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani, palác sultána Qasr Al-Alam a slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Cena cca 70 USD/os. Večer kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Spojených arabských emirátů - Abu Dhabi (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. loď dopluje do přístavu v Doha.
Kolem 14:00 hodiny loď zakotví v přístavu Doha, v hlavním městě Kataru. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za poplatek) po městě, kde se tradice mísí s moderností - počínaje vymyšleným umělým ostrovem „The Pearl Qatar”, kde se nacházejí ty nejluxusnější rezidence a hotely v hlavním městě, až po staré město, kde se nachází Waqif Souk slavný v celém Kataru - tradiční trh plný koření, bylin, parfémů, šperků a typického arabského oblečení. Stojí za to navštívit nejoblíbenější promenádu ve městě ​​Corniche, která se táhne malebně podél pobřeží a je téměř 7 km dlouhá, obchodní čtvrť West Bay s mrakodrapy a „Cultural Village” - kulturní „vesnici“ postavenou v arabském stylu centru Doha, kde lze najít četná divadla, umělecké galerie, amfiteátr a také restaurace a kavárny. Kromě toho návštěva Muzea islámského umění - architektonického mistrovského díla s neocenitelnou sbírkou, která se nachází na speciálně vybudovaném umělém ostrově a Aspire Park považovaný za největší a nejkrásnější park v celém Perském zálivu, v jehož středu stojí charakteristická věž „Aspire“ - čili tzv. „pochodeň“. Stojí za to strávit také nějaký čas v moderním nákupním centru - Villaggio Mall, kde lze nejen nakupovat, ale také (za poplatek): projet se gondolou, zajezdit si na bruslích nebo využít vodní auta. Cena cca 80 USD/os. Kolem 21:30 loď vyplouvá ve směru hlavního města Ománu - Maskatu (noční a denní plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.12. - den na moři.
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Noční plavba ve směru Maskatu (Omán).

Den 6
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Kolem 18:30 loď dopluje do přístavu v Abu Dhabi. Loď kotví v Abu Dhabi do následujícího dne.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. - den na moři.
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Noční plavba ve směru Maskatu (Omán).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.12. loď dopluje do přístavu v Maskatu (Omán).
Kolem 7:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu v Maskatu, hlavním městě Ománu, jež se může pochlubit krásnou diplomatickou čtvrti a Velkou mešitou sultána Kábúse (otevřena od 8:00 do 11:00 od soboty do čtvrtka, vstupné za příplatek, je vyžadováno odpovídající oblečení) - která je jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury. Ve čtvrti Muttrah lze najít největší souk, bazar ukazující hojnost tohoto regionu: od zeleniny, ovoce, koření, kůže, šperků, parfémů až po koberce. Doporučujeme procházku starým městem - cestou lze vidět portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani, palác sultána Qasr Al-Alam a slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Cena cca 70 USD/os. Kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Dubaje (noční plavba).

Den 7
Doporučujeme možnost využití fakultativních výletů (za příplatek) a poznání hlavního města Spojených arabských emirátů, jež udivuje svou impozantní architekturou s mrakodrapy. Může se také pyšnit například mistrovským dílem islámské architektury, zářícím bílým mramorem a měnícími se barvami drahých kamenů - Velká mešita šejka Zayeda. Následně dojedeme do přepychového prezidentského paláce Qasr Al Watan, který je odrazem emirátského bohatství a zároveň poctou arabskému dědictví. Po prohlídce přejedeme promenádou Corniche. Cestou budeme míjet krásné  zahrady a velkolepé mrakodrapy stojící v místě, kde se ještě před půl stoletím žilo ve stanech. Navštívíme slavný trh s datlemi a zastavíme ve slavném Louvre Abu Dhabi - největším muzeu na Arabském poloostrově, jehož tvar uchvácí odvážným řešením a lehkostí konstrukce. Cena cca 90 USD/os. Kolem 20:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Dubaje (noční plavba).
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. loď dorazí do přístavu v Maskatu (Omán).
Kolem 7:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu v Maskatu, hlavním městě Ománu, jež se může pochlubit krásnou diplomatickou čtvrti a Velkou mešitou sultána Kábúse (otevřena od 8:00 do 11:00 od soboty do čtvrtka, vstupné za příplatek, je vyžadováno odpovídající oblečení) - která je jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury. Ve čtvrti Muttrah lze najít největší souk, bazar ukazující hojnost tohoto regionu: od zeleniny, ovoce, koření, kůže, šperků, parfémů až po koberce. Doporučujeme procházku starým městem - cestou lze vidět portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani, palác sultána Qasr Al-Alam a slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Cena cca 70 USD/os. Kolem 16:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Dubaje (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.12. loď dopluje do přístavu v Dubaji.
Celý den čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Kolem 18:30 loď dopluje do přístavu v Dubaji. Možnost využití fakultativních výletů (za příplatek). Pro zájemce (za příplatek) přejezd do Šardže, která je známá díky mnoha kulturním objektům. Zastavíme na nábřeží Al Majaz v centru města, které nabízí nádhernou scenérií s výhledem na mrakodrapy u laguny Khalid. Následně mineme Památník sjednocení a centrální trh Blue Souk (Modrý trh), čímž se dostaneme do čtvrti Heart of Sharjah, zrevitalizovaného starého srdce města s trhem Al Arsa - skvělým místem pro nákup suvenýrů. Navštívíme také Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Čím dále od Dubaje, tím více lesků a mrakodrapů ustupuje tradičním aktivitám a typické krajině této části pobřeží Perského zálivu. Poté přejezd do nejmenšího emirátu - Adžmán. V pevnosti v centru města je nyní muzeum, ve kterém uvidíme, jak vypadal život v těchto oblastech před petrodolarovým boomem. Uvidíme adžmánskou loděnici, kde se dodnes traduje umění tradiční výroby lodí dhow a také velbloudí závodní dráhu, což je prastarý beduínský sport, který i v dnešní době vyvolává velké emoce. Cena cca 65 USD/os. (Trasa cca 150 km)
Pro zájemce doporučujeme také půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 75 USD/os. Loď kotví v Dubaji do následujícího dne.
 
Den 8
Kolem 5:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu v Dubaji. Možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji nebo čas na odpočinek na lodi. Doporučujeme fakultativní výlet (za příplatek) - procházku nejstarší částí města - Al Fahidi Historical District - uvidíme větrné věže, které byly kdysi klimatizací, přeplujeme Abrou - vodním taxíkem, procházka trhy se zlatem a kořením. Následně přejezd do nákupního centra Dubai Mall - výjezd do 124. patra vyhlídkové terasy Burj Khalifa, ze které se rozprostírá panorama Dubaje. Cena cca 110 USD/os. (bez výjezdu na Burj Khalifa cca 70 USD/os.). Doporučujeme také využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Loď kotví v Dubaji do následujícího dne.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.12. loď dopluje do Dubaje a kotví v Dubaji do následujícího dne.
Kolem 12:30 loď zakotví v přístavu v Dubaji. Možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji nebo čas na odpočinek na lodi. Doporučujeme fakultativní výlet (za příplatek) - procházku nejstarší částí města - Al Fahidi Historical District - uvidíme větrné věže, které byly kdysi klimatizací, přeplujeme Abrou - vodním taxíkem, procházka trhy se zlatem a kořením. Následně přejezd do nákupního centra Dubai Mall - výjezd do 124. patra vyhlídkové terasy Burj Khalifa, ze které se rozprostírá panorama Dubaje. Cena cca 110 USD/os. (bez výjezdu na Burj Khalifa cca 70 USD/os.). Doporučujeme také využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. 

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.12. loď kotví celý den v Dubaji a zůstává v přístavu do následujícího dne.
Možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji nebo čas na odpočinek na lodi. Doporučujeme fakultativní výlet (za příplatek) - procházku nejstarší částí města - Al Fahidi Historical District - uvidíme větrné věže, které byly kdysi klimatizací, přeplujeme Abrou - vodním taxíkem, procházka trhy se zlatem a kořením. Následně přejezd do nákupního centra Dubai Mall - výjezd do 124. patra vyhlídkové terasy Burj Khalifa, ze které se rozprostírá panorama Dubaje. Cena cca 110 USD/os. (bez výjezdu na Burj Khalifa cca 70 USD/os.). Doporučujeme také využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. 
 
Den 9
Ve velmi časných ranních hodinách vystěhování z lodě a transfer na letiště v Dubaji (bez snídaně). Odlet do Polska (možnost přestupu).

Upozornění k programu
- UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 16.12.:
Dubaj - Dubaj - Abu Dhabi - Doha - den na moři - Maskat - Dubaj - Dubaj
- UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínech: 23.12., 6.1., 13.1., 20.1., 27.1., 3.2., 10.2., 16.2., 24.2., 3.3., 10.3.: Dubaj - Doha - den na moři - Maskat - Abu Dhabi - Abu Dhabi - Dubaj - Dubaj
- UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 30.12.: Dubaj - Doha - Abu Dhabi - den na moři - Maskat - Dubaj - Dubaj - Dubaj 

- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo v přístavech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno vzhledem ke specifické náboženské kultuře zemí, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky).
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek) - v hotovosti v USD (podle informací při popisu fakultativních výletů).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 250 EUR/os. (nebo 250 USD/os.) nebo uvést číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty. 
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkoholických nápojů) a žádné hořlavé materiály. 
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Závaznou měnou na palubě je USD.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 22.3.-20.4.2023) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Hotel

Loď - Costa Pacifica - velká výletní loď, postavená v roce 2009, patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“. Loď se skládá z 17 palub (včetně 13 pro pasažéry), je 290 m dlouhá a posádka se skládá z více než 1100 osob. Loď může vzít na palubu 3780 pasažérů.

Kajuty: 1504 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo „kruhovým oknem“) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), TV, mini trezor a klimatizaci. Většina kajut je vybavena dodatečným sklápěcím lůžkem (na vyžádání). Kajuty pro 3 a 4 osoby na potvrzení.

- Vnitřní kajuta bez okna (cca 14 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7.

- Vnější kajuta s oknem nebo „kruhovým oknem“ (cca 16 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry, tvary (možné „kruhové okno“) a výhledy.

- Vnější kajuta s balkonem (cca 16 m²). Nachází se na palubách 6, 7, 8 nebo 9.

Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.

Upozornění! Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 5 restaurací (včetně dvou restaurací za poplatek, do kterých je třeba provést rezervaci), 13 barů, noční klub (diskotéka), kasino, divadlo, 4 bazény, 4 vířivky, sluneční terasa s lehátky (plážové osušky u bazénů), multifunkční sportovní hřiště, běžecká stezka, salon (za poplatek), internet (za příplatek). Pro děti: miniklub (rozdělení podle věkových skupin). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, živá hudba apod. Během některých večerních akcí jsou vyžadovány společenské šaty.
Služby jako: internet, fax, telefon, masáže, kosmetické procedury, prádelna, lékařské služby, lekce s instruktorem atd. jsou za příplatek. Na lodi jsou akceptovány kreditní karty. 

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích. 
Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 18 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 20 USD/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 50 USD/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Balíčky jsou za poplatek (kromě zálohy). Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí.

Hotely: 1 noc - v Dubaji v hotelu *** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 7 nocí - na lodi **** dobrého standardu ve vybraných (za poplatek) typech kajut s programem Full Board (3 jídla: snídaně, obědy/lunche a večeře); kajuty pro dvě osoby s koupelnou (popis kajuty a lodě je uvedeno výše).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč