Singapur a Malajsie - asijští tygři s pobytem na ostrově Tioman

Malajsie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Singapur - Varšava (bez přestupu), letištní taxy, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, povinný poplatek na spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek, nákladů na služby průvodců a spropitného - cca 170 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wypoczynkiem na Tioman
Kód zájezdu: SIT

Program

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Let pravidelnou linkou do Singapuru (bez přestupu).  

Den 2
Přistání v Singapuru, pasová kontrola. Následně transfer z letiště do hotelu, ubytování a odpočinek po cestě. Večer (v rámci časových možností) pro zájemce přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 35 USD). Přenocování v hotelu v Singapuru.

Den 3
Po snídani odjezd na prohlídku Singapuru. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Vydáme se také k chrámu Buddhova zubu, monumentální budově navržené ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru, připomínající indická města. Odpoledne přejezd k hranici s Malajsií, ubytování a přenocování. (Trasa cca 30 km) 

Den 4
Po snídani přejezd do Malakky, jednoho z nejstarších měst Malajsie. Navštívíme zde mimo jiné: Museum Baba & Nyonya zasvěcené kultuře Peranakan, radnici z dob nizozemské vlády (Stadhuys), dnes zde sídlí Muzeum historie a etnografie, chrám Cheng Hoon Teng - nejstarší čínský chrám ve městě, mešitu Kampung Kling s neobvyklou střechou ve tvaru pyramidy, Porta de Santiago - bránu, pozůstatek portugalské pevnosti ze 16. století a zastavíme na fotografování u Muzea Sultanátu Malakka, který se nachází v replice Sultánského paláce z 15. století. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Přenocování v hotelu v okolí Malakky. (Trasa cca 240 km)

Den 5
Po snídani odjezd z Malakky ve směru Kuala Lumpur. Cestou uvidíme nové administrativní centrum Malajsie - město Putrajaya. Jedná se o moderní, futuristické město založené v 90. letech v souladu s plány přemístění sídla vlády z Kuala Lumpur. Cestou navštívíme Deerland park, kde v prostředí podobném tomu přirozenému žijí jeleni, opice, hadi, pávi a další zvířata. Cestou se zastavíme na oběd. Večer, po příjezdu do Taman Negara se zúčastníme hodinové procházky džunglí, jež bude další příležitostí k pozorování přírody Národního parku (např. uvidíme hmyz, který se probouzí v noci). Přenocování a večeře v hotelu v parku. (Trasa cca 220 km) Upozornění! Na výlet po Taman Negara je nutno mít dlouhé kalhoty (ne džíny), mikinu nebo lehkou bundu s dlouhým rukávem, sportovní obuv, repelent a baterku.

Den 6
Po snídani nás čeká trekking k pohoří Teresik, odkud lze skvěle vidět panorama parku, při jasné obloze můžeme vidět vzdálenou horu Tahan. Během cesty nás místní průvodce zasvětí do tajů chráněných rostlin v areálu parku. V programu je také zahrnut přechod přes dřevěný most visící ve výšce 50 metrů nad zemí. Po obědě pojedeme lodí k Lata Berkoh, kde uvidíme malebné kaskády na řece a vytvořený řekou bazén, kde si budou moci odvážní vyzkoušet koupání. Přenocování a večeře v hotelu v parku.

Den 7
Po časné snídani se vydáme na cca dvouhodinovou plavbu lodí po Národním parku Taman Negara. Trasa plavby vede bujným deštným pralesem a vesnicemi v džungli. S trochou štěstí uvidíme zvířata, která zde žijí: divoké buvoly, opice, hady, ještěrky, různé druhy ptáků. Plavba končí v Kuala Tembeling, odkud nás autobus zaveze směrem k pohoří Cameron, nejvýše ležící oblasti Malajsie (1500 m n. m.). Cestou zastávka na oběd. Přenocování v hotelu v oblasti Cameron Highlands. (Trasa cca 100 km)
Upozornění! Teplota může klesnout až na cca 15° C, zejména ve večerních hodinách, proto doporučujeme vzít s sebou nějaké teplé oblečení.

Den 8
Po snídani i nadále zůstaneme v horách Cameron Highlands. Hory nesou jméno po badateli Williamu Cameronovi, který byl tvůrcem první mapy této oblasti a jeho výzkum přispěl k rozvoji zemědělství. Navštívíme jednu z čajových plantáží a čajovou továrnu (bude také příležitost k degustaci) a místní trh s ovocem a zeleninou, kde můžeme ochutnat exotické pochoutky. Navštívíme také nedalekou Motýlí farmu s mnoha druhy hmyzu, strašilkami a škorpióny. Po obědě přejezd do Kuala Lumpur. Ubytování a přenocování v hotelu.  

Den 9
Snídaně v hotelu, následně prohlídka Kuala Lumpur. Prohlídku zahájíme u nejznámějšího mrakodrapu ve městě - Petronas Twin Towers (dvojčata). Uvnitř se nachází největší obchodní dům v Malajsii (výjezd na věž pro zájemce - za příplatek). Krátký volný čas k fotografování. Následně uvidíme královský palác, postmoderní národní mešitu Masijd Negara (zvenčí), Náměstí nezávislosti a nedalekou budovu sultána Abdula Samada - postavenou v maurském stylu, nyní zde sídlí Nejvyšší soud. Během přestávky oběd. Poté se vydáme k jeskyním Batu, jež jsou posvátným místem pro hinduisty. Můžeme zde obdivovat řadu vápencových útvarů a pozorovat věřící během modliteb. Večer pro zájemce výlet „Kuala Lumpur v noci“ (za poplatek cca 60 USD). Program zahrnuje mimo jiné: největší a nejstarší hinduistický chrám ve městě - Sri Maha Mariamman, noční trh v čínské čtvrti a na závěr slavnostní večeře v malajské restauraci s ukázkami tanců z různých oblastí Malajsie.
 
Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do přístavu ve městě Mersing, plavba trajektem na ostrov Tioman. Ubytování v hotelu na pláži. 

Den 11 - 13
Snídaně. Volný čas na ostrově Tioman, koupání a opalování. 
 
Den 14
Snídaně v hotelu, následně vystěhování, transfer do Singapuru. Odlet do Polska pravidelnou linkou (bez přestupu).

Den 15
Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Upozornění: 
Malajsie zavedla přísný zákaz dovozu potravin obsahujících vepřové maso a všech výrobků z něho.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Vízum do Malajsie a Singapuru 
V případě pobytů kratších než 90 dnů není vyžadováno vízum do Malajsie a Singapuru.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Hodnocení klientů

Informace o hotelech

Poznávací část

Hotely ***/**** - dobré kvality.
Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny TV, koupelnou s WC, často i klimatizací a minibarem (za příplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je obvykle v podobě polního lůžka nebo rozkládací pohovky).

Pobytová část

Hotel **** u pláže, snídaně v ceně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

07. 09. - 21. 09. 2019 (15 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
48 265 Kč
21. 09. - 05. 10. 2019 (15 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
45 825 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč