Průvodce Novinkami Exotika 2020/2021


V brazilském státě Ceará je vždy skvělý čas na dovolenou! Široké pláže s bílým pískem a fantastickou barvou oceánu jsou skutečným rájem pro milovníky bezstarostné dovolené. V mnoha barech a restauracích ve Fortaleze si můžete poslechnout živou brazilskou hudbu a široká nabídka sportovních aktivit Vám umožní zažít opravdové prázdninové šílenství. Fortaleza přitahuje koloniálními budovami, které dokonale ladí s moderní architekturou. Krásné zahrady, parky a ulice poskytují scenérii jak z romantického filmu. Milovníkům exotické přírody, krásných pláží a objevování okouzlujících míst doporučujeme návštěvu jedné z fenomenálních barevných a roztančených prázdninových vesnic, jako např. Praia das Fontes, Prainha, Jericoacoara, Cumbuco nebo Canoa Quebrada. Doporučujeme ochutnat čerstvě vymačkané šťávy z exotického ovoce prakticky nedosažitelného v Evropě, pochoutky z mražené kapustoně brazilské, osvěžující koktejl caipirinha nebo vynikající mořské plody. Pokud vám toto nestačí – pak Vám jízda po pláži čtyřkolkami buggy, winsurfing, surfování a houpací sítě zavěšené nad vodou Atlantiku dokonale doladí Vaši dovolenou!


Omán přímo láká voňavým kořením a kadidly! Každý si zde najde něco pro sebe. Milovníci opalování budou uchváceni nádhernými písečnými plážemi a výjimečně příjemným a teplým mořem. S trochou štěstí lze vidět delfíny. Milovníci poznávání objeví majestátní pevnosti, nádherné kaňony a krásné zahrady. Navzdory bohatství a moderní architektuře si Omán zachoval mnoho ze svých tradic. Budete proto uchváceni barevnými bazary, ulicemi a vynikající kuchyní. Salála je nejnavštěvovanějším městem, které se vyznačuje typickým klimatem a vegetací. Samotné město, ale i okolí nabízí nekonečně mnoho atrakcí pro ty, kteří si cení aktivní formu dovolené. Mezi nejoblíbenější patří parasailing, paragliding, windsurfing, vodní lyže, vodní skútry a kanoistika. Ve městě se také konají dostihy na koních. Stále oblíbenější je jízda na koních podél pláže.


     

Skutečný zelený ráj a země věčného jara. Místo okouzlující barevnými květinami, zahradami a útesy. Hlavní město ostrova - Funchal láká magickými uličkami, které jsou plné restaurací a útulných hospůdek. Na místním trhu si lze koupit exotické, často velmi vzácné ovoce nebo suvenýry z cest. Symbolem Madeiry je rajský květ - strelície. Na turisty čekají levády ukryté v lesích. Jedná se o zavlažovací kanály typické pro Madeiru, podél kterých byly vytvořeny trekkingové a turistické trasy. Kromě toho stojí za to navštívit Santanu - vesnici s tradičními doškovými domy, vidět mnoho zajímavých skalních útvarů nebo se projet lanovkou. Madeira je také ideálním místem k provozování sportů, např. potápění, výletům na kolech, paraglidingu nebo trekkingu. Milovníkům opalování doporučujeme odpočinek na plážích, např. Machico a Calheta a velmi komorní zákoutí, která na ostrově nechybí.Filipíny mají více než 7 000 ostrovů roztroušených v Tichém oceánu. K odpočinku doporučujeme ostrov Bohol. Je to jediné místo na světě, kde se můžete setkat s nártouny filipínskými – což jsou roztomilá stvoření připomínající malé opice s velkýma očima. Návštěvníky potěší Čokoládové kopce - v období sucha na nich roste tráva, která zhnědne a kopce začnou vypadat jako nekonečná pole čokolády. Pokud lenošení - pak na jedné z mnoha krásných pláží, samozřejmě posetých palmami. To není konec atrakcí ... stojí za to objevovat vodopády skryté mezi zelení a projít se po visutém bambusovém mostě. Slyšeli jsme také, že mango chutná nejlépe právě zde. 

                        


Nabídku zájezdů do těchto destinací naleznete zde:

 
 

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč